Посол України у Німеччині впевнений, що Німеччина погодиться дати танки Leopard
"Надія є, вона підкріплюється роботою. Ми знаємо, як давно Україна порушує питання постачання важкої військової техніки – фактично з першого дня. Можливо, це невідомо широкій громадськості, але наприкінці березня я поїхав на чолі спеціальної делегації до Німеччини для того, щоб зустрітися з усіма міністрами. І ще тоді президент дав завдання привезти в Україну зброю", – розповів він.
За його словами, тоді ж ішлося і про танки Leopard.
"Уже скоро буде рік, як питання Leopard порушується українською стороною. Це свідчить про ту шалену заскорузлість і складність для німецької системи помінятися зсередини. І саме про це німецький канцлер сказав, кажучи про "зміну епох". Я впевнений, що Leopard будуть. Краще раніше, ніж пізніше, але я в цьому впевнений", – сказав він.
Посол нагадав, що рік тому Німеччина відкидала можливість постачання деяких видів озброєнь – гаубиць PzH 2000, систем залпового вогню MARS II, систем протиповітряної оборони IRIS-T.
"Нам говорили: "Ні в якому разі, це атакуюча зброя, ми будемо давати тільки оборонну. Що ви таке кажете? Збити російську ракету – це те саме, що збити російський літак. Не будемо постачати", – розповів Макеєв.
За його словами, зміни вже відбуваються, і українська сторона успішно переконує партнерів.
Контекст:
Німеччина від початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну.
ЗСУ, зокрема, вже отримали від Німеччини протитанкову зброю, самохідні гаубиці, зенітні самохідні установки Gepard, систему ППО, РСЗВ, а також каски, спорядження, намети та медикаменти.
Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовився давати Україні танки Leopard.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв'ю ARD 11 грудня нагадав, що Німеччина пообіцяла Україні подальші постачання озброєння, але це не стосується бойових танків Leopard 2, про які неодноразово просили у Києві. Він зазначив, що "таке рішення ще не ухвалене, зобов'язань немає", але українська сторона "над цим працює". Водночас Україна "не розуміє лінію аргументації" ФРН, додав міністр.
Голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерман 27 грудня заявила, що вважає великою помилкою відмову Шольца передати Україні танки. "З огляду на все, російський наратив працює і заважає декому в канцелярії дати Україні такі необхідні їй танки. Будь-хто, хто фантазує про те, що буде перетнуто "червону лінію" Росії, розповідає історію агресора, а не жертви", – наголосила вона.