Посол України в Німеччині: Я впевнений, що Німеччина дозріє до політичного рішення про постачання бронетехніки й танків
Журналісти зазначили, що Україна нещодавно отримала першу з чотирьох анонсованих систем ППО IRIS-T, і запитали, чи можна говорити про тектонічні зміни у сприйнятті владою Німеччини війни в Україні.
"Тектонічні зміни відбуваються постійно. Сам факт російського нападу 24 лютого призвів до переосмислення ролі Німеччини та її східної політики. Тектонічні зміни відбуваються з кожним німецьким політиком, який потрапляє в Україну", – сказав Макеєв.
За його словами, візити канцлера Олафа Шольца, глави МЗС Анналени Бербок і президента Франка-Вальтера Штайнмаєра дуже сильно вплинули на цих політиків. Посол також пообіцяв, що намагатиметься переконати німців дивитися на Україну очима українців.
"І Німеччині слід віддати належне. Вона доправила в Україну значну частину озброєння. Вона взяла на себе лідерство в постачанні систем протиповітряної оборони", – додав дипломат.
Водночас, зазначили інтерв'юери, Німеччина досі не готова надати Україні танки Leopard.
"Я впевнений, що Німеччина дозріє до політичного рішення про постачання броньованої техніки й танків, як ми змогли переконати Німеччину змінити позицію щодо систем залпового вогню, артилерії, переносних зенітно-ракетних комплексів, а також систем ППО... Це все складна дипломатична робота, і нам хотілося б набагато більшої динаміки. Я буду робити все, щоб Україна була забезпечена сучасною зброєю для захисту територіальної цілісності", – сказав Макеєв.
Він також заявив, що Німеччина дуже серйозно ставиться до створення "плану Маршалла" для України, а також "показала лідерство у питанні санкцій", оскільки саме під час головування Німеччини у G7 вдалося створити санкційну коаліцію, до якої сьогодні входить понад 40 держав.
Контекст:
Німеччина від початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну.
ЗСУ вже отримали від Німеччини 3 тис. одиниць протитанкової зброї Panzerfaust 3 із 900 пусковими пристроями, 14 самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000 (разом із Нідерландами), 24 зенітні самохідні установки Gepard із 30 обіцяних, п'ять реактивних систем залпового вогню MARS II та іншу зброю. Також українські військові отримали від ФРН каски, обмундирування, намети і медикаменти.
11 жовтня міністр оборони України Олексій Резніков повідомив про передавання першої німецької системи ППО IRIS-T в Україну. Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив 24 жовтня, що Німеччина найближчим часом надасть Україні ще три системи ППО IRIS-T.