Повна або часткова ліквідація Чорноморського флоту значно б прискорила пошуки РФ шляхів виходу з війни – Данілов

Відмова або зволікання з переданням ЗСУ сучасного озброєння – пряме заохочення Кремля до подальшої війни, зазначив Данілов
Фото: Рада національної безпеки і оборони України / Facebook

Військово-політичне керівництво країни-окупанта РФ не розуміє іншої мови, окрім мови сили та зброї, тому що швидше Україна отримає досить сучасну зброю, то швидше поверне мир. Про це 16 вересня в колонці для "Української правди" заявив секретар РНБО України Олексій Данілов.

За його словами, практика "дозування" в наданні Україні військової допомоги з міркувань побоювань, щоб не викликати роздратування президента країни-окупанта РФ Володимира Путіна й не провокувати Росію до подальшої ескалації, є "хибною в основі".

"Відмова або зволікання з передачею українським Збройним силам сучасного озброєння – це пряме заохочення Кремля до подальшої війни, а не навпаки", – наголосив Данілов.

Він зазначив: що "більш переконливою для Росії" буде "перевага західної зброї в руках українців", то ближчими будуть досягнення українських стратегічних цілей, які "збігаються із цілями й цінностями демократичного світу".

"До прикладу, повна або часткова ліквідація російського військового Чорноморського флоту, що є завданням вирішуваним, мала б значно прискорити процеси в Росії пошуку виходу з розв'язаної війни, – вважає Данілов. – Це могла б бути гарна демонстрація відсутності можливостей у російської армії адекватної протидії західним технологіям, що малювала б дуже сумну картину подальших подій".

Контекст:

Цього тижня Україна здійснила кілька атак із використанням морських безпілотників і ракет на Чорноморський флот країни-агресора РФ у районі тимчасово окупованого нею Кримського півострова, зазначило Reuters.

У Севастополі в ніч на 13 вересня пролунали потужні вибухи. У міноборони РФ заявили про удар 10 крилатими ракетами по судноремонтному заводу в Севастополі та трьома морськими безпілотниками – по загону кораблів Чорноморського флоту РФ. Окупанти стверджували, що їм нібито вдалося збити сім ракет і ліквідувати всі безпілотники, але визнали пошкодження двох кораблів, не називаючи їх.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України уточнили, що уражено великий десантний корабель "Минск" і підводний човен "Ростов-на-Дону", які окупантам навряд чи вдасться відновити.

Чим було завдано удару, Україна публічно не повідомляла, але командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук, коментуючи атаку, висловив подяку українським льотчикам. Говорячи про удар по Севастополю, Олещук зазначив 15 вересня, що в авіації ПС ЗСУ є два типи крилатих ракет, які партнери надали для боротьби з окупантом. "Британські Storm Shadow ми підвішуємо під ліве крило Су-24М, французькі SCALP – під праве", – зазначив він.

Видання Defense Express пише, що українська атака стала першим в історії ударом крилатими ракетами по підводному човну, до того ж одразу результативним.

Про те, що 14 вересня морський дрон СБУ влучив у корабель "Самум" неподалік входу в Севастопольську бухту, повідомили джерела видання "ГОРДОН" у спецслужбі. 16 вересня ЗМІ опублікували фото буксирування корабля.