Представник ГУР МО України: Ефективність системи ППО РФ – це такий же міф, як і міцність Росії
Атаки сил оборони України по військових об'єктах країни-агресора РФ продемонстрували низьку ефективність російської протиповітряної оборони. Про це в опублікованому 26 вересня коментарі виданню "Захисник" заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Черняк.
"Ефективність системи ППО держави-агресора – це значною мірою такий же міф, як і сама міцність Росії. Усі у світі, зокрема й потенційні покупці російської зброї, бачили, як гарно горить їхній "аналоговнєтний" комплекс С-400 у Криму. Хто його тепер купить? Так само всі бачать "бавовну" на території Росії. Звісно, частину дронів вони збивають, але багато таки долітає до цілей", – підкреслив Черняк.
Він зазначив, що в сил оборони є пріоритетний список воєнних цілей противника.
"Зважаючи на інформацію, які об'єкти потрапляють під удар цих невідомих дронів, то можна побачити певну закономірність: горять об'єкти російського ВПК, зокрема підприємства ракетної промисловості, вибухають стратегічні бомбардувальники, винищувачі та транспортники на аеродромах, палають їхні нафтобази та інші військові об'єкти, як-от будівлі ФСБ чи військові містечка з розміщеною там технікою та особовим складом. Отже, ми маємо пріоритетний список військових цілей на території держави-агресора. Пункт за пунктом у цьому списку з’являються позначки, які свідчать про ефективне ураження або необхідність нанесення повторних, більш бадьорих ударів", – резюмував Черняк.
Контекст:
Згідно з підрахунками BBC станом на 1 вересня, 2023 року країну-агресора Росію та окуповані Росією території України атакували за допомогою безпілотників понад 190 разів. Найчастіше атак зазнавали Брянська, Курська та Бєлгородська області Росії, які межують з Україною, а також окупований український півострів Крим.