Представник України в Гаазі закликав суд запровадити невідкладні заходи у зв'язку з агресією РФ
Ситуація, що склалася у зв'язку з агресією Росії, є трагічною та вимагає термінового врегулювання, заявив у Міжнародному суді ООН представник України, юрист Гарольд Кох.
Представник України в Міжнародному суді ООН, американський юрист Гарольд Кох закликав суд вжити невідкладних заходів у зв'язку з діями РФ. Про це повідомляє УНІАН.
"Суд стоїть перед трагічною ситуацією, що вимагає термінового врегулювання. Факти, представлені Україною, демонструють, що ситуацію необхідно вирішити невідкладно – як на Сході України, так і в Криму", – підкреслив юрист.
Як аргумент він підкреслив, що поточні умови нестабільні і можуть швидко змінитися. Кох нагадав про вразливість населення в зоні конфлікту та вказав на невпинні "атаки, що призводять до смертей, поранень і переміщення місцевого населення".
Україна просить суд ужити тимчасових заходів: змусити РФ припинити постачання озброєння та надання допомоги бойовикам на Донбасі, а також припинити культурне нищення українців і кримських татар в окупованому Криму.
Інший представник української сторони на процесі, американський юрист Девід Зіонц, під час слухань 8 березня заявив, що МЗС України передасть до Гааги всі дипломатичні ноти, які були спрямовані РФ у зв'язку з її агресією.
З 6 по 9 березня в Гаазі тривають попередні слухання за позовом України проти Росії, у якому вказано на порушення Москвою положень Конвенції ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
Позов був поданий 16 січня.
Київ вимагає засудити акти тероризму на Донбасі, зокрема збитий рейс MH17, і в Харкові, а також зобов'язати Росію виплатити компенсації, розмір якої у позові не вказаний. Окрім цього, суду пропонують залучити до відповідальності офіційних осіб, винних, на думку позивачів, у підтримці тероризму.
Інший блок претензій у позові стосується порушень прав кримських татар та українців з боку окупаційної влади Криму. Україна просить Міжнародний суд ООН на час розгляду справи, як захід забезпечення позову, заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, які погіршують ситуацію.
У Києві припускають, що розгляд позову займе п'ять–сім років.