Представники обох палат Конгресу США виступають за передання Україні ракет дальністю 300 км – голова комітету збройних сил
За його словами, США готові надати Україні стільки установок, скільки можливо.
"Хоч 50 або 60 установок буде складно зібрати і привезти, але ми хочемо досягти цифри у 25 або 30 і дати якнайбільше артилерії та боєприпасів до неї", – сказав він.
Однак, на його думку, ефективність дій Збройних сил України дуже підвищує далекобійну зброю, і він є прихильником надання саме таких ракет.
"HIMARS дуже помітні – ми вже бачили результат, буквально цього місяця. Але якби вони мали ще більшу дальність, росіянам було б складніше сховати своє обладнання. Ми вже бачимо, що вони просувають його трохи далі вглиб", – наголосив конгресмен.
Сміт додав, що двопартійна делегація із комітету збройних сил Палати представників США солідарна з ним у цьому питанні.
"Усі п'ять членів делегації виступають за надання ракет більшої дальності. І ми продовжимо відстоювати цю позицію", – сказав він.
Контекст:
Дальність стрільби снарядів, які США надають Україні до РСЗВ HIMARS, становить 80 км, повідомив 20 липня на брифінгу за підсумками онлайн-засідання контактної групи з питань оборони України голова Пентагону Ллойд Остін.
За словами радника президента США Джозефа Байдена з нацбезпеки Джейка Саллівана, США поки що не готові передати Україні ракети ATACMS дальністю 300 км. Про це він заявив 22 липня під час виступу на безпековому форумі в Аспені. "У той час як головна мета США – робити все необхідне, підтримувати та захищати Україну, інша головна мета – зробити так, щоб ми не дійшли до ситуації, в якій наближаємося до третьої світової війни", – зазначив Салліван.
Міністр оборони України Олексій Резніков упевнений, що західні партнери, переконавшись у точності використання Україною ракетних систем HIMARS, нададуть ЗСУ боєприпаси для стрільби із цих систем на 300 км. За його словами, Україні потрібно щонайменше 50 систем HIMARS і M270, щоб ефективно стримувати ворога.