Збройні сили України з HIMARS знищили приблизно 50 складів боєприпасів російських окупантів – Резніков
Про це міністр оборони України Олексій Резніков розповів в ефірі національного телемарафону 25 липня, трансляцію вів, зокрема, канал "Рада".
"У першу чергу, звісно, мова йде про високоточну зброю. Ті самі HIMARS, які наші артилеристи використовують дуже філігранно, як хірург скальпелем працюють. І видно навіть на фото деяких мостових переправ – чітко покладено [снаряди] в районі шва мостового з'єднання", – розповів він.
Резніков повідомив, що на засіданні партнери надали звіт про використання ЗСУ нового озброєння.
"По суті, вони підтвердили нашу інформацію, але вони її паралельно мали завдяки супутниковому спостереженню: кількість знищених складів боєприпасів орків, кількість командних пунктів. Мова йде про пів сотні об'єктів тільки тих, де зберігаються боєприпаси. Це, відповідно, обрізає їхні логістичні ланцюжки й позбавляє спроможності вести активні бойові дії, насипаючи по великій кількості снарядів та пострілів по наших Збройних силах", – додав міністр.
Партнери бачать, що українські захисники професійно й ефективно використовують зброю, а цілі обирають "дуже зрозуміло", продовжив він.
"Від цього рівень довіри зростає, а на підставі цього рівня довіри нам будуть продовжувати давати допомогу", – підкреслив Резніков.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
6 липня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що Україна вже отримала від США та союзників дев'ять систем HIMARS і аналогічних установок. 8 липня президент США Джо Байден оголосив про черговий пакет військової допомоги Україні на $400 млн, до якого увійшли ще чотири системи HIMARS. 20 липня в Пентагоні оголосили, що цього тижня нададуть Україні ще чотири системи, отже, їхня сумарна кількість сягне 16.
Після надання західними партнерами сучасної зброї, зокрема американських РСЗВ M270 та HIMARS із боєприпасами дальністю до 70 км, ЗСУ знищили низку складів боєприпасів загарбників на тимчасово окупованій території, а також казарми, де були російські військові.
Резніков висловлював упевненість, що західні партнери, переконавшись у точності використання Україною ракетних систем HIMARS, нададуть ЗСУ боєприпаси для стрільби з цих систем на 300 км. Але радник Байдена з нацбезпеки Джейк Салліван заявив 22 липня, що президент США не готовий передавати Києву далекобійні ракети ATACMS (Army Tactical Missile System), щоб "ми не дійшли ситуації, у якій наближаємося до третьої світової війни".
За словами Резнікова, Україні потрібно щонайменше 50 систем HIMARS і M270, щоб ефективно стримувати російських окупантів.
Голова комітету збройних сил Палати представників США Адам Сміт сказав, що США нададуть Україні стільки цих систем, скільки зможуть. "50 або 60 установок буде складно зібрати й надати, але ми хочемо досягти кількості одиниць 25 або 30 й надати якнайбільше артилерії та ракет для цих систем", – зазначив Сміт.