Прем'єр Швеції: Путін помиляється, якщо вважає, що час на його боці. Росія не зможе досягти успіху у війні
Про це 15 лютого у Києві на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським заявив прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон. Відеозапис заходу опублікували у Facebook Офісу президента.
"Це війна проти України, а також війна проти нашої спільної європейської безпеки і проти наших трансатлантичних цінностей. Дуже важливо забезпечувати, щоб міжнародна спільнота і надалі підтримувала Україну", – сказав Крістерссон.
Щоб зупинити російську агресію, Швеція планує посилити тиск на Москву за допомогою нового пакету санкцій, додав прем'єр.
"[Президент РФ Володимир] Путін помиляється, якщо він вважає, що час на його боці. Росія не зможе досягти успіху, оскільки ви, Збройні сили України, український народ і далі захищаєте свою свободу, і це вражає нас", – підкреслив Крістерссон.
За словами Зеленського, зміст нового, 10-го, санкційного пакету ЄС проти РФ "має бути адекватний реальній ситуації".
"Росія відповідає новими ракетними ударами та ударами іранських дронів Shahed на запропоновану Україною формулу миру, отже, світ має відповідати новим тиском на державу-терориста", – наголосив глава Української держави.
Крістерссон, прем'єр Швеції, яка головує в Раді ЄС, прибув з візитом до Києва 15 лютого. 18 січня він заявляв про пріоритетність підтримки України для країн Європейського союзу.
Контекст:
Останній на цей момент, дев'ятий, пакет санкцій проти Росії через її повномасштабне військове вторгнення в Україну Єврокомісія оприлюднила 7 грудня 2022 року, Рада ЄС остаточно затвердила його 16 грудня.
Зеленський очікує, що новий пакет санкцій Європейського союзу буде ефективнішим, ніж попередні. 9 лютого президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала, що новий пакет обмежень для РФ торкнеться, зокрема, воєначальників і пропагандистів Кремля.
15 лютого Єврокомісія оприлюднила офіційну пропозицію щодо 10-го пакету санкцій проти Росії. "Ми пропонуємо ввести додаткові заборони на експорт на суму понад €11 млрд, щоб позбавити російську економіку найважливіших технологій і промислових товарів. Для максимального ефекту ми націлені на багато промислових товарів, які потрібні Росії і які вона не може отримати за допомогою закупівлі третіми країнами", – зазначила фон дер Ляєн.