Президент Бразилії заявив, що знає, як "урегулювати" війну в Україні. Але не розповість нікому, окрім Зеленського

Болсонару збирається викласти Зеленському свої міркування, які, на його думку, допоможуть швидше закінчити війну в Україні
Фото: EPA
Президент Бразилії Жаїр Болсонару заявив 14 липня, що знає, як можна завершити війну між Росією та Україною, пише 14 липня Reuters.

Болсонару, за його словами, надасть пропозиції щодо врегулювання президенту України Володимирові Зеленському, з яким він збирається провести телефонні переговори 18 липня.

Він запевнив, що знає, як розв'язати проблему, як висловився бразильський президент про війну в Україні. Але нікому в публічній площині про це не розповість.

Болсонару уточнив, що "рішення" буде схожим на те, як закінчили війну Аргентини з Великобританією 1982 року, повідомляє Reuters.

Фолклендська війна між Аргентиною та Великобританією розпочалася 2 квітня 1982 року із вторгнення та захоплення Аргентиною Фолклендських островів (а також Південної Георгії та Південних Сандвічевих Островів) у спробі встановити суверенітет, на який вона претендувала.

5 квітня уряд Великобританії скерував військово-морське оперативне з'єднання для атаки ВМС та ВПС.

Жодна з держав офіційно не оголошувала війни, хоча визнавала острови зоною бойових дій. Загалом під час бойових дій загинуло 649 аргентинських та 255 британських військовослужбовців, а також троє жителів Фолклендських островів. Конфлікт тривав 74 дні і завершився поразкою Аргентини 14 червня 1982 року.

Президент РФ Володимир Путін згадав про Фолклендську війну, заочно дискутуючи з прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном. Коментуючи припущення Джонсона, що якби Путін був жінкою, він не розв'язав би війни в Україні, російський лідер заявив, що рішення про військову участь Великобританії в тому конфлікті ухвалила жінка – прем'єр-міністерка Маргарет Тетчер.

Контекст:

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" і "денацифікації" України. Із самого початку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.

На початку квітня ЗСУ вигнали окупантів із північних областей України, у травні Збройні сили України перейшли до контрнаступальних дій у Харківській області та на півдні. Під час контрнаступу українській армії вдалося звільнити частину Харківської області. Наразі бої тривають на сході та півдні країни. Окупанти майже повністю захопили Луганську область, 3 липня ЗСУ покинули Лисичанськ – останнє велике місто в регіоні.

Президент Франції Еммануель Макрон за підсумками зустрічі із Зеленським 16 червня у Києві заявив, що Німеччина та Франція не вимагатимуть, щоб Україна йшла на поступки у переговорах із Росією. Окрім цього, французький президент переконаний, що "Росія не може і не має перемогти", але війна швидко не закінчиться.

Глава ГУР Міноборони України Кирило Буданов прогнозує, що в серпні настане переломний момент у війні з Росією й уже в найближчому майбутньому Україна відновить контроль над своїми територіями. Секретар РНБО Олексій Данілов 5 липня заявив, що війна "не буде короткою з урахуванням того, що ворог не знімає своїх завдань".

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр не стала прогнозувати тривалість війни, зазначивши, що в Росії "є кілька сценаріїв".

Путін заявив 7 липня, що РФ, "по правді, серйозно поки що нічого не починала" у війні проти України, але не відмовляється й від мирних переговорів.

Зеленський в інтерв'ю, опублікованому 8 липня, зазначив, що Україна не має наміру йти на територіальні поступки Росії для припинення бойових дій. За його словами, відповідальним за розв'язання війни проти України є особисто Путін.

Також президент заявив, що воєнна частина конфлікту проти РФ може закінчитися 2022 року.

Міністр оборони України Олексій Резніков 8 липня розповів про три можливі сценарії закінчення війни, один із яких – "драматичний" для Росії.

Макрон 14 липня заявив, що війна в Україні триватиме, а літо і початок осені стануть "дуже важкими".