Президент Румунії: Я дуже був вражений тим, що сталося в Ірпені. Ми й далі шукатимемо способи допомогти Україні

Йоганніс: Немає сумніву, що українці можуть розраховувати на румунський уряд і румунський народ скільки потрібно
Фото: ЕРА
Президент Румунії Клаус Йоганніс 16 червня на спільному брифінгу з президентом України Володимиром Зеленським, канцлером Німеччини Олафом Шольцом, президентом Франції Еммануелем Макроном та прем'єр-міністром Італії Маріо Драґі розповів, що вражений поїздкою в деокупований Ірпінь Київської області

Запис брифінгу опублікували на YouTube-каналі Офісу президента.

Він казав, що російська агресія – неспровокована й нічим не виправдана.

"Агресія Росії навмисна. Її треба зупинити. Я дуже був вражений тим, що сталося в Ірпені, де ми сьогодні побували, побачивши на власні очі людські втрати і руйнування, що завдали російські війська", – заявив Йоганніс.

Він, як і прем’єр Італії, сказав, що Румунія підтримає проведення розслідувань, документування злочинів російських військових.

"Ми й далі шукатимемо рішень, комплексних способів допомогти Україні чинити опір російському вторгненню", додав президент Румунії, наголосивши, що його держава допомагає українським біженцям.

"Немає сумніву, що українці можуть розраховувати на румунський уряд і румунський народ скільки потрібно", додав він. Також Йоганніс висловив підтримку євроінтеграції України.

Драґі теж говорив про враження від поїздки в Ірпінь, він наголошував, що наслідки російського вторгнення жахливі.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Перший віцеспікер Верховної Ради України Олександр Корнієнко розповідав, що всі іноземні політики, які приїжджають в Україну в період після початку повномасштабного вторгнення РФ, відвідують деокуповані населені пункти під Києвом – Ірпінь, Бородянку, Бучу.

"У багатьох потім змінюються і думка, і настрій, і мотивація. Це ті речі, про які ми завжди казали, що [треба відвідати] особисто, послухати людей, подивитися на це все – і відразу зникають будь-які сумніви, що робить Росія, що вона робить із нами і як треба всім світом відповідати, щоб зупинити цю страшну агресію", – сказав Корнієнко.

Шольц, Макрон і Драґі разом прибули до Києва вранці 16 червня, за кілька годин до країни прибув президент Румунії. Для всіх чотирьох лідерів це перший візит в Україну від початку повномасштабного вторгнення Росії. Вони відвідали звільнений від окупантів Ірпінь і провели переговори із Зеленським.

Макрон на пресконференції в Києві заявив, що Франція, Німеччина, Італія та Румунія виступають за негайне надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. Зеленський за підсумками зустрічі говорив про єдність, а також висловив очікування, що партнери нададуть країні важке озброєння.