Під час лікування поранених з України європейські лікарі дедалі частіше стикаються із "супербактеріями", стійкими до антибіотиків – ЗМІ

Резистентність до антибіотиків у поранених з України дуже ускладнює їхнє лікування
Фото: ЕРА
Інфікування бактеріями, стійкими до більшості ліків, є "величезною проблемою" у лікуванні поранених з України, які перебувають у європейських лікарнях. Про це 18 квітня пише AFP

За даними видання, стійкі до антибіотиків штами фіксували в Україні і до повномасштабного вторгнення. Дослідники попереджають, що війна, яка призвела до великої кількості поранень і травм серед військових та цивільного населення, може погіршити ситуацію.

"Згідно з новим дослідженням, із 47 поранених, евакуйованих з України до берлінської університетської лікарні Charité для лікування минулого року, у 14 були травми, інфіковані полірезистентними бактеріями. До цього переліку входять троє дітей і один військовослужбовець, шестеро дістали вогнепальні поранення, а решта восьмеро дістали поранення внаслідок розривів бомб або гранат", – ідеться у статті.

Фахівець з інфекційних захворювань Андрей Трампус повідомив журналістам, що поєднання "складних, жахливих" ран та інфекцій, спричинених "супербактеріями", створило "найскладнішу ситуацію", із якою він зіткнувся за 25 років роботи лікарем.

За його словами, стійкі до ліків бактерії вже були "повсюди" в Україні ще до війни, додавши, що це, ймовірно, пов'язано з використанням антибіотиків у тварин. Але додавання важких відкритих ран, яких не лікували швидко під час війни, погіршило ситуацію.

Він розповів, що німецькі лікарі використали кілька інноваційних способів лікування інфекцій, зокрема введення антибіотиків безпосередньо в рану під час операції, а також використання бактеріофагів, які є вірусами, спрямованими тільки на бактерії.

Стійкість до протимікробних препаратів (СПП), зумовлена масовим застосуванням антибіотиків у людей і тварин, уже дістала в наукових колах назву "тиха пандемія". За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, 2019 року "супербактерії" вбили 1,27 млн осіб, і до 2050 року їхня щорічна кількість може зрости до 10 млн людей.