Прийнятним варіантом для встановлення миру 92% українців назвали деокупацію всієї території країни, включно з Донбасом і Кримом – опитування

Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму
Фото: depositphotos.com

Прийнятним варіантом для встановлення миру 92% українців вважають деокупацію всієї території країни, включно з Донбасом і Кримом. Про це свідчать опубліковані 30 червня результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Варіант, за якого Україна повертає собі лише територію, підконтрольну до початку повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ, неприйнятним вважає 81% опитаних.

Для 87% респондентів не прийнятний варіант, коли Україна претендує лише на ту територію, яку наразі контролює.

76% громадян вважають неприпустимим для встановлення миру відмову України від заявленої мети вступити в НАТО.

79% українців назвали неприпустимим відмову України від намірів стати членом Євросоюзу.

Опитування проводили з 10-го до 21 травня по всій Україні, окрім тих регіонів, які були в окупації станом на 24 лютого 2022 року. Загалом опитали 2509 респондентів методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера. Імовірна похибка для вибірки не перебільшує 2,2%.

КМІС провів дослідження на замовлення американської неурядової організації "Національний демократичний інститут".

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків.

У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської і Харківської областей.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Українські військові за два тижні наступальних дій звільнили вісім населених пунктів у Донецькій і Запорізькій областях, повідомили в оборонному відомстві 19 червня. За тиждень у Міноборони проінформували про звільнення дев'ятого населеного пункту – Рівнополя Донецької області.

Від початку наступу українські війська на півдні звільнили 130 км&³2; території, також є тактичні успіхи на сході, розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр 26 червня.

Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму.