Пропаганда РФ розповсюджує фейкове відео з логотипом ВВС, у якому звинувачує Україну в обстрілі Краматорська. ВВС не публікувала цього ролика
У ролику, який оформлено як продукт ВВС, стверджують, що до атаки на залізничний вокзал причетна Україна.
Проте мовник не публікував такого відео, це підробка, наголосили в редакції.
"Ми вживаємо заходів, щоб видалити цей контент із соцмереж. Ми закликаємо людей не ділитися цим відео й розміщувати в себе лише пости офіційних акаунтів BBC News у соцмережах (зазвичай їх позначено синьою галочкою)", – завили там.
Відео розповсюдили пропагандистські ЗМІ та Telegram-канали, зазначає The Insider.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Російські окупаційні війська 8 квітня завдали по залізничному вокзалу Краматорська Донецької області удару, використовуючи ракетний комплекс "Точка-У", повідомив президент України Володимир Зеленський.
У момент удару на вокзалі перебувало 4 тис. осіб, більшість – жінки й діти, які намагалися евакуюватися до безпечніших регіонів України, уточнили в Офісі генпрокурора. Жертвами атаки стало 57 людей, понад 100 дістали поранення.
Низка російських пропагандистів встигла написати в соцмережах про удар по "бойовиках ЗСУ" в Краматорську. Після того, як з'явилися фотографії загиблих та постраждалих цивільних, автори цих постів почали редагувати й видаляти їх, звинувачуючи в атаці українських військових.
Пізніше Пентагон підтвердив, що удару завдала Росія. Ракети, можливо, випустили з території підконтрольного бойовикам "ДНР" Шахтарська.