Відбувся третій обмін полоненими, звільнено 26 українців – Верещук
"Додому повертаються 12 наших військових, із яких одна жінка-офіцер. Також ми звільнили 14 цивільних, включаючи 9 жінок. Усього 26 наших людей", – написала Верещук.
Вона наголосила, що обмін проведено за наказом президента Володимира Зеленського.
На початку квітня Верещук повідомила, що з обмінами виникають проблеми, зокрема через те, що Росія бере в заручники не лише військових, а й безліч мирних жителів, і вимагає обмінювати полонених за принципом "військових – на військових, цивільних – на цивільних". "Я постійно запитую: нам теж захоплювати росіян по всьому світу, щоб виставляти як обмінний фонд?" – казала міністерка.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
28 лютого в Україні розпочав роботу Об'єднаний центр із пошуку та звільнення полонених, який займається звільненням і поверненням на батьківщину як українських, так і російських полонених.
18 березня з інтерв'ю генпрокурорки України Ірини Венедіктової "BBC News Україна" стало відомо, що в Україні запрацювали спеціальні табори для військовополонених російських окупантів.
1 березня голова Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький розповів, що п'ятьох українських військових тероборони обміняли на одного російського офіцера військової поліції.
Перший повноцінний обмін полоненими між Україною та РФ від початку російського вторгнення, як повідомляла Верещук, відбувся 24 березня. Додому повернулися 19 українських моряків і 10 військовослужбовців. За словами Верещук, натомість Україна видала 10 російських військових.
Окрім того, 16 березня внаслідок обміну з полону було звільнено мера Мелітополя Івана Федорова. В Офісі президента поінформували, що Федорова обміняли на дев'ятьох російських військовослужбовців 2002–2003 років народження.
1 квітня Україна та Росія провели обмін полоненими в Запорізькій області, унаслідок якого Україна повернула 86 своїх військовослужбовців, зокрема 15 жінок, повідомив заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко.