ПЦУ: Тим, хто в Україні очікує на "прихід Путіна", нехай доля Юди буде застереженням

ПЦУ висловила подяку союзникам України, які підтримують країну у протистоянні російським окупантам
Фото: Православна церква України / Facebook

Православна церква України 19 квітня опублікувала заяву, у якій застерегла жителів країни, що лояльно ставляться до російських військ і влади президента РФ Володимира Путіна.

"Застерігаємо військовослужбовців Росії, усіх офіційних і таємних найманців Кремля – не беріть участі у злочинах ваших начальників. Зверніть увагу на слова писання: "Не обманюйтесь: Бог зневаженим не буває. Що посіє людина, те й пожне" (Гал. 6:7). А хто сіє вітер, той пожне бурю (див. Ос. 8:7). Це також стосується й тих, хто в Україні очікує на "прихід Путіна". Доля Юди Іскаріота нехай буде для вас застереженням – не ставайте на шлях зради і прислужництва ворогу", – ідеться в повідомленні.

У ПЦУ зазначили, що Україна не боїться ескалації ситуації з боку росіян.

"Душу й тіло ми положим за нашу свободу" – не просто слова з гімну України. Це переконання – одна із ключових рис української політичної нації, виплекана з часів княжої Київської держави, утверджена у визвольних змаганнях козацької доби і ХХ століття... Ми не дозволимо знову накинути на нашу шию імперське ярмо, від якого український народ звільнився три десятиліття тому! Зброя, яку ви беззаконно спрямовуєте проти нас, меч, піднятий вами проти України, обернеться гнівом Божим на ваші голови! Тому доки ще не прийшло на вас остаточне покарання за невинно пролиту кров – зупиніться, покайтеся, загладьте свою провину припиненням війни та згодою на справедливий мир", – підкреслили у ПЦУ.

Також Українська православна церква висловила подяку союзникам України, які підтримують країну у протистоянні російським окупантам.

Контекст:

Відразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло приблизно 13 тис. людей.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.

На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Штаб операції Об'єднаних сил неодноразово повідомляв, що супротивник веде снайперський вогонь. 1 квітня в Офісі президента України повідомили, що від початку 2021 року російсько-окупаційні війська на Донбасі порушили режим припинення вогню понад 570 разів. Після загострення ситуації на Донбасі протягом 2021 року загинуло понад 30 українських військових.

Наприкінці березня – на початку квітня ЗМІ й очевидці почали публікувати відеодокази, що Росія активно перекидає військову техніку у Крим через Керченський міст і стягує війська до кордону з Україною.

30 березня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак підтвердив, що РФ нарощує війська поблизу кордону з Україною і в окупованому Криму, що "створює загрозу воєнній безпеці держави". Українська розвідка заявила, що Росія хоче розширити військову присутність на підконтрольній бойовикам "ДНР" і "ЛНР" території завдяки введенню регулярних підрозділів збройних сил РФ, і не відкинула спроби просування російських військ углиб території України.

Влада РФ на тлі загострення ситуації оголосила про контрольну перевірку військ. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу 13 квітня сказав, що Росія за три тижні перекинула до "західних кордонів" дві армії і три з'єднання повітряно-десантних військ, усіх залучили до навчань, які завершать протягом 14 днів.

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, нинішня ескалація з боку РФ на Донбасі є системною і наймасштабнішою протягом останніх років.

Через ескалацію ситуації на Донбасі командування військ США в Європі оголосило максимальну готовність. За інформацією Білого дому і Держдепартаменту США, чисельність російських військ біля кордону з Україною найбільша із 2014 року.

РФ стягнула до кордону з Україною не менше як 89 тис. військових, до 20 квітня їхня кількість зросла до 110 тис., говорив 14 квітня начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов. За його даними, 20 квітня процес стягування військ РФ може закінчитися.