Пугачов: Коли вже три місяці обговорюють постачання Росії 1 тис. ракет з Ірану, це про все свідчить
Гордон запропонував колишньому другові Путіна оцінити, чи надовго в Росії сьогодні вистачить ракет і взагалі зброї, щоб воювати з Україною.
Пугачов, пославшись на досвід роботи у військово-промисловому комплексі (ВПК) РФ заявив, що "якщо говорити про виробництво [озброєння] російське, його практично не існує".
"Можна його навіть не брати до уваги. Його просто немає, не було ніколи, і неможливо це збудувати заново. Тим паче в умовах воєнної економіки. Тобто це просто не працює", – додав він.
Водночас, за словами колишнього російського банкіра, радянські запаси озброєнь "нікуди не поділися".
"Зрозуміло, що вони, там, косі, криві: усе-таки минуло багато років. Тобто їм, там, по 50 років, і чогось досконалого, якихось особливих ракет – їх, власне, немає також у природі. Тобто все, що було... Якщо, там, С-300, власне, пепеошні ракети вибудовані вже [для використання в режимі] "земля – земля" [для обстрілів українських міст], ви розумієте, про що це свідчить?" – висловився він.
Пугачов нагадав про плани Росії заповнити дефіцит завдяки іранським ракетам і припустив, що "йдеться про контракт на 1 тис. ракет".
"Але ви знаєте, що під час масованого обстрілу України приблизно Росія використовує приблизно 100 ракет. Ну от дивіться, що таке 1 тис. Це 10 обстрілів [ракетами], яких ще немає, і ще не відомо, чи Іран їх постачатиме, і взагалі така, закрита історія. Ураховуючи тиск Америки на Іран тощо", – підрахував ексбанкір.
На думку Пугачова, запасів озброєнь у Росії мало, і Путін, звичайно, теж знає, що в нього мало озброєнь.
"Зараз знає, так. Ну тобто як... Що він думає? Що він думає конкретно, я не знаю, але загалом я можу здогадуватися. Він, звичайно, розуміє, що нічого там такого, чудового вже не станеться: якогось прориву, захоплення Києва тощо. Він це розуміє. Але він розуміє, на мій погляд, що можна постаратися затягнути цю історію якнайдовше", – вважає колишній друг президента РФ.
Ексбанкір підкреслив: дуже важливо розуміти, що це два взаємопов'язані процеси – постачання зброї із Заходу в Україну й те, що озброєнь у Росії немає.
"Тобто зрозуміло, що ніхто в Росію нічого постачати не збирається. Я й кажу: коли вже три місяці обговорюють постачання 1 тис. ракет з Ірану, це про все свідчить. Розумієте? Тобто це ні про що. [Російські] військові, він [Путін] і всі інші обрали таку ось тактику випаленої землі – бити по мирних жителях, по містах, по інфраструктурі. Для чого? Вони вважають, що народ не витримає. У цьому вся стратегія полягає", – пояснив Пугачов.
Російська стратегія, за оцінкою ексбанкіра, спрямована на те, щоб затягнути час, тому що президент РФ, який розв'язав війну, "розуміє, що доведеться відступати".
"Я думаю, що за всієї його, так би мовити, незануреності в будь-яку тему він розуміє, своєю шкірою відчуває, що справа кепська, справа пахне гасом. Що ось цього переможного маршу на Київ і параду не буде ніколи. Якщо лише парад військовополонених. Він це розуміє", – підсумував колишній друг Путіна.
Пугачев: 70-х годов беспилотник долетает до Энгельса, а второй – до Рязани. О чем это говорит? Что ПВО в России не существует. Читайте полную версию интервью
Контекст:
24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – такі собі "демілітаризація і денацифікація України". Путін планував бліцкриг, але він провалився.
Росія, імовірно, втратила половину своїх основних бойових танків і витратила більшу частину своєї високоточної зброї у війні в Україні, заявив 8 листопада заступник глави Пентагону Колін Каль.
Голова правління Київської школи державного управління імені Сергія Нижного Віктор Андрусів 29 листопада зазначив, що російську армію, яка вторглася в Україну, будували 10 років і на неї з 2011 року витратили $770 млрд. До кінця листопада армія окупантів втратила від 30% до 40% своєї техніки. За оцінкою Андрусіва, окупантам потрібно від трьох до п'яти років, щоб компенсувати втрати лише за 2022 рік – і це без урахування санкційного режиму.
Путін настільки послабив російську економіку та збройні сили, що країні може знадобитися до 30 років, щоб відновити свій статус наддержави – як в економічному, так і військовому аспектах, писала 23 грудня The Times із посиланням на оцінки західних посадовців.
Росія давно пройшла критичну позначку 30% від довоєнного арсеналу своїх сучасних ракет і використовує боєприпаси зі стратегічного запасу, тоді як самотужки здатна виробляти не більше ніж 50 ракет на місяць, повідомив 4 січня представник Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України Вадим Скібіцький. Тому Росія дуже розраховує на балістичні ракети від Ірану, проте досі не змогла їх отримати, заявив представник ГУР МО Андрій Юсов.