Путін озвучив умову для вивезення українського зерна: хоче, щоб не було обмежень на експорт зернових із РФ
Путін заявив, що обговорював із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом питання експорту продовольства. За його словами, Туреччина та Ердоган особисто "багато зробили для того, щоб було досягнуто домовленості щодо вивезення українського зерна".
"Спочатку ми порушували питання так, що це має бути запакетовано, а саме, ми сприятимемо вивезенню українського зерна, але виходимо з того, що всі обмеження, пов'язані з імовірним постачанням на експорт російського зерна, буде знято. Про це ми домовлялися від початку з міжнародними організаціями. Вони взяли на себе роботу все це запакетувати", – заявив глава Кремля.
Він стверджує, що це "ніхто не заперечував досі, зокрема й американські партнери".
Путін заявив, що "обмеження, пов'язані з постачанням на світовий ринок російських добрив, американцями фактично знято". Проте держсекретар США Ентоні Блінкен говорив ще 18 травня, що винятки із санкцій для російських сільськогосподарських товарів та добрив створювали "навмисно та ретельно".
Глава Кремля продовжив: "Якщо вони щиро хочуть покращити ситуацію на світових ринках продовольства, сподіваюся, те саме станеться і з постачанням на експорт російського зерна".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ 24 лютого було заблоковано морські порти України.
У травні президент України Володимир Зеленський говорив, що в українських портах заблоковано 22 млн тонн зерна, яке мало піти на експорт. Щонайменше 400 тис. тонн зерна російські окупанти вивезли із захоплених територій України. Зерно, вкрадене на тимчасово окупованих територіях, Росія намагається продати іншим країнам.
Україна вела переговори з ООН та Туреччиною про деблокування портів, вивезення аграрної продукції та надання гарантій безпеки кораблям, які приходитимуть до портів для завантаження.
Росія виступила із пропозицією відкрити коридор для експорту українського зерна в обмін на зняття санкцій, але США та Великобританія відкинули цю пропозицію.
Після звільнення від окупантів острова Зміїний у Чорному морі до дунайських портів України почали прибувати торговельні судна, які планують завантажити українським зерном.