Путін створює умови для затяжної війни в Україні – Інститут вивчення війни

ISW: Путін змушує російську аудиторію очікувати на затяжну, виснажливу війну в Україні
Фото: EPA
Російський президент Володимир Путін створює умови для затяжної загарбницької війни в Україні. Про це заявили аналітики американського Інституту вивчення війни.

Експерти нагадали, що під час зустрічі з Радою при президенті РФ щодо розвитку громадянського суспільства і прав людини Путін зазначив, що війна в Україні може бути "тривалим процесом", а набуття нової території – суттєвим результатом цього процесу для Росії.

"Путін вигідно порівняв себе з російським царем Петром Великим, зазначивши, що Росія тепер контролює Азовське море, за яке воював і Петро Великий. Це звернення до російської імперської історії, вочевидь, зображує нинішні путінські цілі в Україні як відверто імперіалістичні й усе ж таки максималістські. Путін змушує російську аудиторію очікувати на затяжну, виснажливу війну в Україні, яка, як і раніше, спрямована на завоювання додаткових українських територій", – наголошують аналітики.

В ISW додали, що російський інформаційний простір позитивно відреагував на твердження Путіна і висунув додаткові умови для затягування війни. Один блогер, порівнявши Україну із Сирією, зазначив, що російські війська почали здобувати значні перемоги на полі бою лише за роки після початку операції.

"ISW раніше зазначав, що Кремль установлював інформаційні умови для затягування війни в Україні з літа після того, як російські сили не змогли забезпечити й утримати свої основні цілі. Ця інформаційна обумовленість принципово несумісна з будь-якими дискусіями про припинення вогню чи переговори. Путін, схоже, не хоче ризикувати втратою внутрішнього імпульсу, навіть ненадовго зупинивши свої наступальні операції, не кажучи вже про те, щоб переслідувати свої цілі, не досягаючи їх повною мірою", – підсумували експерти.

Контекст:

24 лютого Путін оголосив про вторгнення в Україну. Спочатку, за даними СБУ, він розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився. У квітні росіян вигнали з північних областей, зараз бої точаться на сході й півдні країни.

Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ. Звільнено тисячі квадратних кілометрів території України. Поступове просування ЗСУ триває.