Путіну пропонували рамку "мирної угоди" з Україною перед самітом G20 – ЗМІ
Суть пропозиції полягала в тому, що окуповані та анексовані території півдня і сходу повертаються до складу України, включно з Донбасом. Але питання Криму було запропоновано винести "за дужки". Угода передбачала заморожування на сім років будь-яких розмов про статус півострова, а також вступ України в НАТО, пише видання.
Одним із пунктів угоди мало стати зупинення ракетних обстрілів критичної інфраструктури України, щоб засвідчити серйозність намірів РФ.
Пропозиція втратила актуальність після масованих обстрілів території України, зокрема енергетичної інфраструктури. Однак це не остання спроба знайти варіант дипломатичного виходу з війни, розв'язаної Кремлем, зазначає "Українська правда".
Контекст:
Саміт G20 відбувався 15–16 листопада на Балі (в Індонезії). Президент України Володимир Зеленський узяв у ньому участь в онлайн-форматі, він подав пропозиції України, "як відновити мир та міжнародний порядок".
Путін у саміті участі не брав. Глава МЗС РФ Сергій Лавров, який очолював російську делегацію, покинув саміт достроково першого дня його роботи.
У підсумковій декларації йдеться, що лідери країн G20 засуджують російську агресію щодо України й вимагають її беззаперечного припинення.
15 листопада стався масований обстріл енергооб'єктів в Україні. Загалом росіяни випустили 96 крилатих ракет, 75 із них ЗСУ збили. Інші пошкодили 15 об'єктів енергетичної інфраструктури України. Це була найбільша атака на енергетичну систему України від початку війни.
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков 17 листопада визнав, що РФ завдає ударів по критичній інфраструктурі України, щоб схилити її до переговорів. "Так само ведуть себе терористи ІДІЛ: убивають невинних людей, щоб виконали їхні вимоги", – прокоментували слова Пєскова в МЗС України.