Рада ухвалила закон про націоналізацію майна громадян РФ і колаборантів
Як пише нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк, ухвалення закону підтримало 305 нардепів.
3 березня Верховна Рада ухвалила закон про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів. Він передбачав, що резиденти – це юрособи, які працюють в Україні, але серед їхніх бенефіціарів або засновників є уряд РФ.
Новий закон уточнює коло резидентів. Після набуття чинності законом такими особами вважатимуть:
- фізичних осіб – громадян РФ;
- фізособ, які не є громадянами Росії, але мають "найбільш тісний зв'язок із Російською Федерацією, зокрема, мають місце проживання або займаються основною діяльністю";
- юридичних осіб, які працюють в Україні, але бенефіціаром яких прямо чи опосередковано є РФ.
Також до резидентів можуть прирівнювати осіб:
- які публічно заперечують або підтримують здійснення збройної агресії Російської Федерації проти України, встановлення та затвердження тимчасової окупації частини території України;
- які не зупинили або не припинили здійснення своєї економічної (зокрема господарської) діяльності на території РФ у період дії воєнного стану в Україні, введеного у зв'язку зі скоєнням збройної агресії Російської Федерації проти України.
Також закон уточнює, що націоналізацію майна Російської Федерації та її резидентів проводитимуть не лише за мотивами суспільної необхідності, а й для майбутньої репарації на користь України, яка зазнала агресії з боку РФ.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)