Рада ухвалила закон, який дозволяє демобілізацію багатодітним батькам
Автор законопроєкту – сам Гончаренко, співавторами виступили нардепи Роман Костенко та Сергій Рахманін.
За ухвалення закону проголосував 331 народний депутат.
"Ті чоловіки, які мають на утриманні трьох дітей, не підлягають мобілізації. Але якщо батько вступив до лав ЗСУ, а третя дитина народилася вже після цього – раніше він не мав права на демобілізацію. У перші дні повномасштабного вторгнення багатодітні чоловіки були мобілізовані до лав ЗСУ. Вони мали право призиватися за власним бажанням, але на практиці це працювало не всюди. А деякі, розуміючи колосальну небезпеку, яка нависла над державою, свідомо відмовилися від відстрочки і теж мобілізувалися. Але зараз вже мають повертатися до своєї багатодітної родини", – заявив Гончаренко.
Тепер же до закону додали причину для звільнення з військової служби під час воєнного стану – наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років. Тепер навіть якщо дитина народилася вже під час служби, то військовий матиме право на демобілізацію.
Контекст:
Президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан уранці 24 лютого, після початку вторгнення російських військ в Україну. Того самого дня він ввів в Україні загальну мобілізацію.
Рада продовжувала воєнний стан вже чотири рази: у березні і квітні на місяць, у травні й серпні – на три. 15 серпня парламент продовжив воєнний стан до 21 листопада.
Воєнний стан передбачає заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, крім особливо визначених умов. Зокрема, виїжджати можуть чоловіки, у яких є троє або більше неповнолітніх дітей, а також моряки, але за погодженням військкомату.