До 10 років колонії. Російська Дума збільшила покарання для військових, які здалися в полон або покинули місце служби
Зокрема, у кодексі виправлено перелік обставин, які вважають обтяжливими: слова "в умовах збройного конфлікту або воєнних дій" замінено на "у період мобілізації чи воєнного стану, у воєнний час або в умовах збройного конфлікту чи ведення бойових дій".
Крім того, автори додали до КК нові статті. Стаття про добровільне здавання в полон передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до 10 років, якщо немає ознак держзради. Покарання можна уникнути, якщо полонений вжив заходів для свого звільнення, зазначено в документі.
За статтею про мародерство передбачено 15 років колонії.
За самовільне покидання місця служби в період мобілізації та воєнного стану прописано норму про позбавлення волі на строк від п’яти до 10 років залежно від періоду відсутності (раніше було до п’яти років).
Невиконання підлеглим наказу начальника, а також відмову від участі у воєнних чи бойових діях каратимуть строком від двох до трьох років.
Контекст:
24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації" України.
28 травня Генштаб ЗСУ повідомляв, що у РФ проводять приховану мобілізацію.
Український військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов у інтерв'ю виданню "ГОРДОН" оцінив мобілізаційний ресурс Росії у 17 млн осіб. Але оголошувати мобілізацію влада країни-агресора не хоче, оскільки це дуже сильно дестабілізує ситуацію в самій РФ, вважає він.
Представник ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький 28 серпня повідомив, що Росія збільшує мобілізаційні резерви та планує мобілізувати приблизно 90 тис. військовослужбовців. За даними ГУР, армія РФ відчула кадровий голод одразу після вторгнення в Україну.
Наразі Росія зупинила скерування нових підрозділів в Україну через недовіру окупантів до командування, заявили 12 вересня в Генштабі ЗСУ.