Рада збільшила до 40 днів відпустки для військових

Відпустку військовим, згідно із законопроєктом, можуть надавати частинами тричі на рік
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)
Верховна Рада 10 червня збільшила тривалість відпусток для військовослужбовців до 40 днів, заявив у Telegram один з авторів відповідного законопроєкту, член фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

"Три години тривала битва за відпустки у залі парламенту і нарешті є результат військові отримають відпустки: 30 днів щорічної плюс 10 за сімейними обставинами", написав він.

За його словами, ухвалення відповідного законопроєкту №9378 загалом підтримало 270 народних депутатів, тепер його мають дати на підпис спікеру парламенту і президентові.

У картці законопроєкту на сайті Верховної Ради повідомляють, що його лише сьогодні зареєстрували в парламенті. У додатку до нього документ пропонують ухвалити в першому читанні за основу й у цілому. Даних про голосування на сайті ще не опублікували.

Зі свого боку представник фракції "Голос" Ярослав Железняк уточнив, що ухвалений сьогодні законопроєкт – частина законопроєкту №9342. Його було взято за основу ще наприкінці травня, але друге читання законопроєкту затягується, за інформацією Железняка, до липня.

Згідно з ухваленим документом, відпустку можуть надавати частинами тричі на рік за умови одночасної відсутності не більше ніж 30% загальної чисельності військовослужбовців, зазначив нардеп.

"Але до другого читання в основному законопроєкті (№9342) була також норма про відпустку курсантів (20 днів – літня, плюс 10 днів – зимова), але цих норм у прийнятому сьогодні №9378 немає", – звернув увагу Железняк.

Контекст:

У грудні 2022 року Рада ухвалила закон, згідно із яким українські військовослужбовці можуть іти у відпустку під час воєнного стану, його підписав президент.

Відповідно до закону, у період дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надавати частину щорічної основної відпустки, а також відпустку через сімейні обставини та інші поважні причини. Кожну із зазначених відпусток можуть надати тривалістю не більше ніж 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України туди й назад, але не більше ніж дві доби в один кінець.