Радник міністра внутрішніх справ: У будівельних добробатах приблизно 30 тис. осіб. Сформовано Київський, Чернігівський, Сумський, Харківський батальйони G

Добровольці допомагають розбирати завали й ремонтувати будинки
Фото: Ростислав Смірнов / Facebook
Радник міністра внутрішніх справ України Ростислав Смірнов у інтерв'ю виданню "ГОРДОН" розповів, як українці відновлюють пошкоджені російськими окупантами будинки в Київській області.

"Ми розпочали проєкт "Добробат" із колегою по інформштабу при МВС Андрусівим, коли зрозуміли масштаби руйнувань після звільнення Київської області. Було очевидно, що час займатися відновленням. Над назвою особливо не думали. У цих батальйонах збираються волонтери, які відновлюють пошкоджені будинки, школи, будівлі. Спочатку ми працювали із ДСНС. У Бородянці знадобилися добровольці для розбирання завалів. Ми оголосили збір і за перші три дні отримали понад 10 тис. заявок. Виявилося, суть цього проєкту набагато глибша, ніж ми пропонували. ДСНС може розбирати завали, а ми хотіли не просто наводити лад, а допомагати людям відновлювати житло", – пояснив Смірнов.

Він зазначив, що зараз "Добробат" співпрацює із ДСНС, Мінінфраструктури, Мінрегіоном.

"Уже приблизно 30 тис. осіб. Сформовано три батальйони — Київський, Чернігівський, Сумський. Формується Харківський. Добровольці розчищають завали, прибирають сміття і беруть на себе функцію первинної відбудови. Що це означає? Коли будівлю повністю зруйновано, ми не можемо її відновити. На таке будівництво немає ні сил, ні коштів, якщо ж будівля встояла, але немає, скажімо, вікон або дірка в даху, пошкоджено стіну тощо, тоді ми виконуємо роботи. Тобто якщо після ремонту в будинку люди зможуть жити, за такий ремонт ми беремося", – повідомив Смірнов.

Радник міністра внутрішніх справ: Рівень злочинності в Україні надзвичайно впав після 24 лютого. Повний текст інтерв'ю

Він розповів, що цей проєкт розвиватиметься і до нього зможуть долучитися донори в Україні.

"Запустимо сайт із картою пошкоджених будівель, із картками об'єктів, кошторисами, фотографіями. Для чого? До нас почали звертатися будівельні компанії й інші комерційні структури, які хочуть допомагати. Ось один успішний кейс компанія взяла школу і дитсадок, які мають пошкодження, у селі Загальці біля Бородянки. Там пошкоджена покрівля, немає вікон, потребує відновлення дах. Будівельники порахували, що потрібно, компанія надасть матеріали, а ми виконаємо ремонт. Будуть знімки до, після і табличка "реконструйовано за допомогою компанії такої-то". Хочемо зробити так, щоб будь-яка компанія могла взяти якийсь об'єкт під своє крило", заявив радник міністра.

Контекст:

За даними прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, на кінець травня прямі збитки України через війну з РФ сягнули приблизно $600 млрд, інфраструктурні збитки оцінюють на суму понад $100 млрд.

За розрахунками Мінекономіки, цього року втрати ВВП України становитимуть не менше ніж $112 млрд, до 2030 року – орієнтовно $1,2 трлн. У Мінфіні України вважають, що втрати ВВП України 2022 року через війну можуть становити від 30% до 50%.

ЄБРР прогнозує, що 2022 року економіка України скоротиться на п'яту частину. Світовий банк вважає, що ВВП України за підсумками 2022 року може впасти на 45,1% порівняно з попереднім роком.