Резніков пояснив, що необхідно робити із власниками російських паспортів після деокупації Донбасу
Віцепрем'єр-міністр України Олексій Резніков вважає, що після деокупації Донбасу місцевих жителів, які отримали російський паспорт, необхідно поставити перед вибором, громадянами якої країни вони є.
Жителів окупованого Донбасу, які отримали російський паспорт, не можна за це карати. Про це віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив "Фактам" в інтерв'ю, опублікованому 10 вересня.
За його даними, жителям Донбасу Росія видала 200 тис. своїх паспортів.
"Не можна ж стільки людей карати за те, що в них ці паспорти. Потрібно ухвалити рішення: шановні, після деокупації визначтеся, ви громадяни якої країни. Якщо хтось хоче бути громадянином Російської Федерації, окей, це твоє рішення, живи собі на здоров'я, тільки ти тепер іноземний громадянин. Або можеш бути особою без громадянства. Отримай, будь ласка, посвідку на проживання, підстави є – у тебе тут майно, ти тут навіть народжений", – сказав Резніков.
Він вважає, що люди з російськими паспортами не можуть в Україні "викладати, обирати і бути обраними, працювати державним службовцям, в органах місцевого самоврядування, у правоохоронних органах".
"Я взагалі за друге громадянство або статус "українець за кордоном", щоб ці люди могли голосувати (наприклад, українці в Канаді, Польщі, Ізраїлі, Великобританії тощо), але, звісно, із важливим застереженням: якщо ти проживаєш на території держави-агрессора, на тебе цей режим не поширюється", – пояснив віцепрем'єр.
2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого.
Протягом 2019 року російського громадянства набуло 136 тис. жителів тимчасово окупованих територій Донбасу.