Резніков про заборону бойовиків на виїзд дітей з ОРДО: Захоплення заручників у чистому вигляді
"Ідеться про захоплення заручників у чистому вигляді... Дітей із батьками просто розвертають", – заявив віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції ТОТ Олексій Резніков.
За його словами, така практика окупантів різко посилилася упродовж останніх кількох тижнів.
Міністр вважає, що це відповідь Росії на розширення програми реінтеграції молоді з окупованих територій. Він розповів, що цьогоріч упроваджено програму додаткової підготовки, коли діти протягом двох місяців зможуть безоплатно жити в гуртожитках, отримувати стипендію, проходити адаптацію й готуватися до навчання. У програмі бере участь 23 університети.
"Усе більше людей розуміє, що ніяких перспектив для дітей в ОРДЛО немає. Тому окупаційна влада намагається заблокувати перетин. Як привід використовується епідемія коронавірусу, тепер ще додаються формальні заборони для дітей", – зазначив Резніков.
Міністр заявив, що Україна повідомить про ситуацію, що склалася, США, Францію і Німеччину, а також ОБСЄ.
Він також додав, що Мінреінтеграції працює над спрощенням процедури отримання молоддю з окупованих територій українських паспортів.
Контекст:
Як пояснили в міністерстві, раніше виїзд дітей 14–16 років із території ОРДО дозволяли на підставі українського свідоцтва про народження. Зараз бойовики заборонили перетин контрольних пунктів в'їзду-виїзду, а також неконтрольованої ділянки російсько-українського кордону, вимагаючи незаконні "документи".
Українська омбудсменка Людмила Денісова зауважувала, що через цю ситуацію діти не зможуть своєчасно подати документи для вступу до вищих навчальних закладів України. Вона звернулася до спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з проханням допомогти дітям, які проживають на окупованих територіях, у забезпеченні їхнього права на освіту і свободу пересування.
Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло приблизно 13 тис. осіб.