Резніков: Відмовлятися від "Мінська" в односторонньому порядку – це самогубство
Якщо у Російської Федерації буде політична воля піти з Донбасу, то Мінські угоди можна виконати, таку думку висловив віцепрем'єр-міністр України – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.
Виконати Мінські угоди неможливо, однак вийти з них в односторонньому порядку для України – це самогубство. Про це сьогодні під час програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" заявив віцепрем'єр-міністр України – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.
"Відмовлятися від "Мінська" в односторонньому порядку – це самогубство, цього робити не можна. Тому що це політико-дипломатичні домовленості чотирьох країн: Німеччини, Франції, України та Росії. І на сьогоднішній день лідери нормандського формату зустрілися 9 грудня рік тому в Парижі, і домовилися про певні речі, які можна виконати, продемонструвавши, що "Мінськ" може "жити", – підкреслив Резніков.
За його словами, якщо у Російської Федерації буде політична воля піти з Донбасу, то Мінські угоди можна виконати.
"А немає ніякої проблеми сісти на рівні лідерів нормандського формату і переглянути "Мінськ", чесно сказати, що ось тут він працює, тут він може спрацювати, а тут він ніколи не спрацює. Давайте у спокійному режимі зробимо цю ревізію і перепишемо", – зазначив міністр.
Відповідаючи на запитання журналістки про ймовірний перегляд пунктів Мінських угод, Резніков сказав, що Росія буде до цього готовою, коли їй стане зрозуміло, що "позиція і Німеччини, і Франції, і США, і Великобританії на боці України є для них настільки очевидною, що їм просто невигідна ця війна".
"Сьогодні у РФ продовжують плекати надію, що вони звинуватять Україну нібито в порушенні Мінських угод, і нібито через це європейські країни, які не хотіли б воювати, а хотіли б торгувати, почали б руйнувати консенсус європейської спільноти, і, можливо, знімуть режим санкцій", – вважає Резніков.
Він висловив думку, що РФ сподівається на зміни у ставленні США до України та РФ після виборів президента, що у Вашингтона більше буде симпатій до Російської Федерації.
"Я думаю, що тут вони глибоко помиляються. Є така філософія "глибинної держави" у США – я впевнений, що нічого поганого не відбудеться", – додав Резніков.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).
5 вересня 2014 року ТКГ затвердила 12 пунктів Мінських угод.
12 лютого 2015 року за посередництва Німеччини та Франції уклали другі Мінські угоди. Вони передбачають припинення вогню, відведення важких видів озброєння, моніторинг міжнародних спостерігачів, проведення місцевих виборів відповідно до українського законодавства, амністію учасникам конфлікту, звільнення й обмін полоненими, доступ гуманітарних місій для допомоги нужденним, повернення Україні контролю над кордоном, проведення в Україні конституційної реформи в частині децентралізації.