РФ готується до епідемії холери у прикордонних з Україною областях і у Криму, імовірні провокації – ГУР Міноборони
У ГУР звернули увагу на постанову про додаткові заходи профілактики холери у шести прикордонних з Україною регіонах, а також в окупованому Криму, яку підписала наприкінці квітня голова Росспоживнагляду Анна Попова.
Окрім Криму, ідеться про Брянську, Курську, Бєлгородську, Воронезьку, Ростовську області та Краснодарський край. Керівникам регіональних управлінь Росспоживнагляду доручено до 15 травня підготувати лабораторії для проведення досліджень на холеру.
До 1 червня, згідно з документом, має бути забезпечено готовність госпітальної та лабораторної бази на випадок виявлення холери, зокрема ідеться про дооснащення лабораторій обладнанням і препаратами для діагностики хвороби.
У ГУР у зв'язку із цим вважають, що РФ може здійснити провокації в регіонах, де розпочато підготовку до епідемії.
"Імовірно, наприкінці травня – на початку червня керівництво РФ може вдатися до провокацій у прикордонних з Україною районах. Відповідальність за це традиційно спробують перекласти на Україну, звинувативши в "застосуванні біологічної зброї", – ідеться в повідомленні української розвідки.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
На початку березня російські ЗМІ почали розповсюджувати пропагандистські меседжі про нібито наявність в Україні військово-біологічної програми. Зокрема, офіційний представник міноборони Росії Ігор Конашенков заявив, що нібито в українських біолабораторіях, які розташовані неподалік від РФ, "розробляли компоненти біологічної зброї". 9 березня Конашенков сказав, що "українські націоналісти" завезли в Золочів Харківської області приблизно 80 тонн аміаку. Він заявив про "підготовку українськими націоналістами провокації з використанням отруйних речовин". Жодних підтверджень він не надав.
Після заяв офіційних осіб РФ представниця Білого дому Джен Псакі припустила, що Росія може застосувати в Україні хімічну або біологічну зброю чи використати її в операції "під чужим прапором" (тобто влаштувати провокацію і звинуватити в цьому Україну).
19 березня Росія в Раді Безпеки ООН розповсюджувала пропаганду про "біолабораторії" в Україні. В організації відкинули ці заяви. Саме Росія тривалий час підтримувала програму біологічної зброї, заявила постпред США Лінда Томас-Грінфілд.