РФ може ввести у стрій 100–150 танків на місяць, це більше, ніж здатна Європа – міноборони Латвії

Європа не встигає виводити танки у стрій так, як РФ
Фото: EPA

За місяць Росія може виготовити або відремонтувати приблизно 100–150 танків, і це набагато більше, ніж може зробити Європа. Про це заявив на підсумковому заході Ризького безпекового форуму держсекретар міністерства оборони Яніс Гарісонс, повідомляє Delfi.

За словами Гарісонса, якщо подивитися в історію, то чітко видно, що перемагає та сторона, яка здатна забезпечити більшу ефективність військової техніки та зброї. Також має бути продуманою логістика, щоб мережі постачань працювали швидко й точно.

"Ми можемо збільшити кількість солдатів, але і зброя, танки й інші речі, які поки нікому зробити в такій кількості, щоб забезпечити наявні потреби", – сказав Гарісонс. Він зазначив, що для перемоги потрібна військова індустріальна база, яку Європейський союз, як і раніше, може збільшити.

Голова правління Латвійської федерації індустрії оборони та безпеки Еліна Егле заявила, що країни Європи, як і раніше, розділені на дві частини. Одна частина країн думає і каже, що вони фактично перебувають у стані війни, вважаючи, що треба діяти швидше, а інша вважає за краще фактично не говорити про війну в Україні й ситуацію з безпекою в регіоні, сказала вона. За словами Егле, необхідно продовжувати переговори й говорити про ці проблеми.

Інститут зовнішньої політики Латвії п'ятий рік організує Ризький безпековий форум, об'єднуючи експертів міжнародного рівня у сфері безпеки, політики, технологій, освіти й оборони.

Контекст:

Із початку повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії в лютому минулого року ЄС виділив Україні приблизно €80 млрд, зокрема надав військову підтримку на суму не менше ніж €25 млрд, зазначив на початку жовтня високий представник Європейського союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Євросоюз зобов'язався передати Україні 1 млн боєприпасів до березня 2024 року. Це планували зробити за допомогою наявних запасів через укладання контрактів на спільні закупівлі та нарощування промислових потужностей.

Говорячи про обіцяний Україні 1 млн боєприпасів від ЄС, глава МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що "колеги переоцінили технічну можливість країн виготовити, знайти й закупити ці снаряди". Українська сторона "б'є у дзвони", додав міністр.

Після засідання ради Україна – НАТО на рівні міністрів закордонних справ наприкінці листопада Кулеба розповів, що дістав запевнення, що допомога Україні зростатиме.