Рік тому росіяни вдарили ракетами по дислокації полку "Сафарі". Зараз у Нацполіції офіційно підтвердили кількість жертв

Серед загиблих були спецпризначенці КОРД і представники патрульної служби поліції особливого призначення з кількох областей
Фото: Полк спецпризначення "Сафарі" НПУ / Facebook
У ніч на 22 травня 2022 року росіяни завдали ракетного удару по Запорізькій області. 22 травня 2023-го в Нацполіції України підтвердили, що тоді окупанти вдарили по місцю базування бійців полку спецпризначення "Сафарі", загинуло 23 поліцейські.

"Сьогодні для нашої поліцейської родини ще одна гірка дата – рік тому, у ніч з 21-го на 22 травня, Росія завдала підступного ракетного удару по Запоріжжю. Тієї ночі загинуло 23 бійці полку "Сафарі" НПУ з багатьох областей України", – ідеться в повідомленні.

Список загиблих надрукували на сторінці полку "Сафарі". Там зазначили, що росіяни рік тому вдарили по позиціях полку під Запоріжжям.

Серед загиблих – 19 спецпризначенців підрозділу КОРД (бійці з Вінницької, Черкаської, Рівненської і Закарпатської областей) і четверо представників патрульної служби поліції особливого призначення (з Івано-Франківської, Чернівецької і Хмельницької областей).

Чи були поранені, у поліції не пишуть.

Уранці 22 травня 2022 року Запорізька обласна військова адміністрація повідомила, що вночі росіяни запустили ракети по одному із сіл Вільнянського району. Тоді повідомляли лише, що внаслідок удару є постраждалі жителі, пошкоджено цивільну інфраструктуру.

У регіональних виданнях публікували фоторепортажі церемоній прощання й історії загиблих бійців полку "Сафарі".

Депутат Запорізької облради, волонтер Сергій Лишенко за кілька днів після атаки розповів телеканалу "Еспресо", що удару завдали, зокрема, по тимчасовій дислокації бійців, які зупинилися на нічліг.

"Ситуація була підло організована, спочатку було випущено три ракети по місцю розташування бійців. Відповідно, з'їхалися пожежники й почали гасити пожежу, і самі бійці гасили територію, виводили й перевіряли техніку. А через дві години було запущено ще два касетні снаряди, які нанесли нових пошкоджень", – розповів депутат.

Наслідків удару тоді не розголошували, було відомо лише про місцевих жителів, очевидців, які постраждали, коли прибігли на допомогу, і пошкоджені прилеглі будинки.

За словами Лишенка, військові вважають, що точного наведення у ворога не було – росіяни приблизно знали місце розташування бійців і били "по квадрату", накриваючи певну територію.

Контекст:

Україна "дозовано" дає інформацію про кількість загиблих військових, наголошувала заступниця міністра оборони Ганна Маляр у вересні 2022 року. У регулярних зведеннях Генштабу ЗСУ цих даних не публікують, і, за словами Маляр, на період воєнного часу їх засекречено, писало УНІАН.

У грудні 2022 року радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, коментуючи названі Єврокомісією числа, які виявилися, як пояснювали пізніше, помилковими, сказав, що загинуло від 10 тис. до 13 тис. українських військовослужбовців.

В інтерв'ю Bild, яке вийшло 3 березня 2023 року, міністр оборони України Олексій Резніков не став називати точних втрат України. "Я не буду вам говорити про українські втрати. Це війна, у нас є втрати, є вбиті та поранені, але це значно менше за втрати росіян. Є різниця між українцями і росіянами: росіяни використовують тактику м'ясорубки, для них їхні солдати – просто гарматне м'ясо, а для нас дороге життя кожного солдата", – сказав він.

Втрати російських окупантів, за оцінкою Генерального штабу Збройних сил України станом на 23 травня, перевищили 204 тис. осіб.