Рішення про надання Україні німецьких танків ухвалять "скоро" – глава міноборони ФРН
Пісторіус зазначив, що Німеччина "як нація "Леопардів" має особливу відповідальність. Танк Leopard є важким видом озброєння, яке можуть використовувати в наступальних цілях", продовжив він.
Тому "потрібно дуже ретельно все зважити, коли ви залучаєте їх до цього", вважає міністр. Він також сказав, що в інтересах Німеччини, щоб рішення щодо надання танків Україні ухвалювали "обережно і зважено", а не "поспіхом чи безрозсудно".
Рішення ухвалюють в офісі канцлера Німеччини Олафа Шольца, продовжив Пісторіус.
За його словами, це питання стосується безпеки населення ФРН і твердження про те, що Берлін не хоче ставати стороною конфлікту "і водночас [намагається] усіма силами підтримувати Україну для перемоги в цій війні".
Пісторіус сказав, що рішення ухвалять "скоро".
"На всіх етапах цієї жахливої війни ми діяли разом як союзники, узгоджено", – заявив він, назвавши цей досвід позитивним. Коли йдеться про постачання танків, немає сенсу відступати від такого підходу, вважає міністр.
Він заявив, що на зустрічі союзників України, яка відбулася 20 січня на німецькій авіабазі Рамштайн, були країни, які заявили, що поки не готові до ухвалення рішення. Однак, за його словами, "процес триває".
Контекст:
За інформацією українського МЗС станом на 13 січня, танки Leopard Україні готові передати п'ять країн. Однак для цього потрібна згода Німеччини. Поки Берлін про таке рішення не оголошував.
Крім Німеччини, танки Leopard має у своїх арсеналах ще 12 європейських країн, зазначило Bloomberg. Польща працює над тим, щоб переконати союзників ЄС надати Києву до 100 танків, щоб "змінити ситуацію на полі бою в Україні", сказав Моравецький 18 січня. За його словами, Польща вирішила надати Україні 14 танків Leopard 2 та очікує, що це зроблять й інші країни ЄС, включно з Данією, Фінляндією й Німеччиною.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба висловлював сподівання, що восьмий "Рамштайн" 20 січня буде важливим для оголошення нових рішень щодо оборонної допомоги Україні. Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас прогнозував, що кілька країн оголосить про доправлення в Україну танків Leopard.
Глава міноборони Німеччини заявив за підсумками зустрічі, що про надання Україні німецьких танків Leopard союзники поки не домовилися. Він повідомив, що доручив перевірити запаси танків Leopard 2 у німецькій промисловості й на складах бундесверу.
22 січня міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок заявила, що Німеччина не перешкоджатиме, якщо Польща захоче передати Україні танки Leopard 2.
Президент України Володимир Зеленський вважає, що для ухвалення рішення щодо танків Берліну потрібна політична воля. Він наголошував, що Україна має намір використовувати Leopard для оборони від РФ. "Ці Leopard, якщо хтось хвилюється, не поїдуть по території РФ. Ми захищаємося. Нас не цікавить їхня земля, люди. А зараз уже й культура та історія їхні теж не цікавить – ми просто хочемо звільнити нашу землю", – заявив він в інтерв'ю німецьким ЗМІ перед зустріччю "Рамштайну".