Резніков про прогнози західних ЗМІ: План-максимум Кремля – зробити так, щоб України не було
Журналіст зазначив, що в одній із таких публікацій ішлося про намір РФ захопити дві третини території України. Під час розмови назва ЗМІ не пролунала, але, ймовірно, йдеться про матеріал таблоїду Bild, опублікований 4 грудня.
"План-максимум Кремля – зробити так, щоб України взагалі не було. Це не секрет. Західні журналісти роблять свою роботу – ми повинні робити свою", – прокоментував Резніков.
Він розповів, що під час візиту до Вашингтона зустрічався з журналістом Washington Post.
"Це видання одним із перших почало бити на сполох місяць тому. Я подякував йому, адже воно привертає увагу американської та європейської аудиторії до російської агресії. У нас війна триває вже вісім років, і для нас це не новина. А звичайні люди в Америці чи Європі можуть не знати, що до чого. Або перебувати під впливом російської пропаганди чи лобістів Москви... Єдине, на чому я наголошую під час зустрічей з іноземними партнерами, – якщо ви визнаєте аномальну загрозу і прогнозуєте повномасштабне вторгнення, то якою буде наша спільна відповідь?" – продовжив глава Міноборони.
Резніков підкреслив, що ймовірній ескалації треба запобігти, "оскільки вона стане катастрофою і для самої Росії, і для Європи".
Контекст:
Із кінця жовтня західні ЗМІ пишуть про те, що Росія відновила нарощування чисельності своїх військ біля кордону з Україною, і це викликає занепокоєння у високопосадовців у США та Євросоюзі.
У Міноборони України спочатку говорили, що жодних змін на кордоні з РФ не відбулося і українська розвідка не фіксує нарощування російських військ.
18 листопада начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія веде масштабну спецоперацію проти України щодо дестабілізації ситуації як усередині країни, так і за її межами. Накопичення військ РФ біля кордону України "буде продовжуватися і вийде на пік приблизно в кінці січня", підкреслив він.
За оцінкою української розвідки, поблизу українсько-російського кордону та на окупованих територіях України РФ зосередила вже понад 94 тис. російських військових. Резніков не відкидає, що ця цифра скоро може зрости до 175 тис. осіб.
У Кремлі назвали повідомлення про підготовку вторгнення "вкиданнями", заявили, що "Росія не збирається ні на кого нападати і не виношує жодних агресивних планів", і звинуватили Київ у підготовці до агресії "проти "ЛНР" і "ДНР". Водночас розвідка порівняла ситуацію в Україні з тією, яку фіксували у Грузії напередодні воєнного конфлікту з РФ 2008 року.
У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі.
США та НАТО протягом цього місяця неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордонах та прозорості намірів. На початку грудня держсекретар США Ентоні Блінкен попередив Росію, що за ескалацію агресії в Україні США введуть нові економічні санкції, "від яких досі утримувалися". На Росію очікують фінансові та політичні наслідки, якщо вона зважиться на агресивні дії проти України, заявив наприкінці листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Президент РФ Володимир Путін 1 грудня зазначив, що хоче мати від НАТО письмові гарантії, що Альянс не розширюватиметься на схід.
Столтенберг укотре повторив, що Росія не має права вето на вступ України до Альянсу.