Резніков: Війна в Україні переходить у затяжну фазу. Ми хочемо перемогти ворога в найкоротший термін
Війна Росії проти України переходить у затяжну фазу, заявив 17 травня на засіданні Ради Європейського Союзу із закордонних справ на рівні глав міноборони за участю генсека НАТО міністр оборони України Олексій Резніков, текст його виступу опубліковано у Facebook.
"За багатьма ознаками Росія здійснює підготовку до ведення довготривалої військової операції. Війна переходить у затяжну фазу. Ми бачимо, як на Херсонщині, у Запорізькій області російські окупанти активно здійснюють інженерні та фортифікаційні роботи, щоб за необхідності перейти до оборони", – сказав міністр.
У зв'язку із ситуацією, що склалася, він зробив "кілька акцентів".
"Кожен день війни приносить жертви серед наших військових та величезні страждання цивільного населення, особливо – на тимчасово захоплених Росією територіях. Увесь світ бачив, що відбулося у Бучі. Такі самі "бучі" зараз відбуваються скрізь, де стоять російські війська. Наших людей викрадають, катують, убивають", – пояснив Резніков.
Він звернув увагу, що війна руйнує українську економіку, загрожує виникненням глобальної продовольчої кризи та "чергової міграційної кризи".
"З огляду на це ми хочемо перемогти ворога і звільнити наші території у найкоротший термін. Не дати Росії затягнути конфлікт. Тому ми дуже зацікавлені отримувати міжнародну допомогу, купувати зброю максимально швидко та у потрібних кількостях. Нам потрібні танки, бронемашини, засоби ураження на довгих дистанціях (MLRS, важка артилерія, авіація, ракети). Ми прагнемо зберегти життя наших людей", – наголосив міністр.
Він зазначив, що вже фіксують "підвищення ефективності міжнародної допомоги за рахунок кращої координації зусиль усіх партнерів".
"Зокрема, зброя, яку ми можемо отримати у вигляді матеріально-технічної допомоги чи за комерційними контрактами, може надійти у короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективі", – пояснив Резніков.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну 24 лютого країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції.
31 березня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни Альянсу й далі постачатимуть Україні стільки зброї, скільки буде потрібно.
Військову допомогу Україні надає понад 30 країн, розповів держсекретар США Ентоні Блінкен 7 квітня. Разом за два місяці повномасштабного вторгнення РФ союзники Києва виділили на зміцнення обороноздатності України понад $5 млрд, повідомив глава Пентагону Ллойд Остін 26 квітня.
У квітні Збройні сили України вигнали окупантів із північних областей України, у травні розпочали контрнаступ у Харківській області, обороняються на Донбасі та на півдні країни.