Резніков заявив, що Міноборони поверне громадський контроль над частиною закупівель
Відомство поверне громадський контроль над закупівлями речей, паливно-мастильних матеріалів та продовольства, але це робитимуть з урахуванням "обмежень воєнного стану".
Резніков повідомив, що Міноборони, Мінекономіки, Служба безпеки України (СБУ) та Державне бюро розслідувань (ДБР) провели нараду й вирішили створити спільну робочу групу.
Міністр додав, що дав доручення проаналізувати ціни та процес їхнього формування, зменшити строк контракту з постачальниками, а також розробити нові підходи, які передбачатимуть механізми прозорості й підзвітності, переходу до меню зі збереженням продуктового розмаїття та публікацію цін. Також Міноборони запроваджує правило звіряння всіх цін під час укладання контрактів із реєстром Мінекономіки та ринковими цінами.
"Я буду особисто контролювати виконання цього плану і доповідати громадянському суспільству про прогрес і результати", – написав Резніков.
Міністерство також публікуватиме номери й дати укладання частини контрактів, ціни за одиницю товару, а також посилання на публічні технічні умови закупівлі.
"Водночас я очікую допомоги міжнародних партнерів, депутатів, журналістів, інституцій громадянського суспільства, експертів у пошуку згаданого балансу. Між оперативністю, безперервністю надання послуг чи постачання товару, безпекою та захистом інформації з одного боку та прозорістю і підзвітністю – з іншого. Тут потрібні спільні зусилля. Адже цілі у нас спільні – захист країни та побудова держави без корупції", – заявив міністр оборони.
Контекст:
21 січня видання ZN.UA повідомило, що відповідно до угоди Міноборони від 23 грудня 2022 року міністерство закуповує продукти для українських військовослужбовців удвічі-утричі дорожче, ніж вони коштують у київських супермаркетах.
ТОВ "Актив компані", про контракт із яким ішлося у статті, 22 січня виступило з офіційною позицією щодо скандалу у ЗМІ. Керівництво компанії стверджує, що порівняння цін на окрему одиницю товару в супермаркеті з вартістю в контракті є неправильним і маніпулятивним і що розголошення деталей контрактів ставить під загрозу безпечну роботу для постачання армії.
Міністерство оборони опублікувало свою позицію щодо цього питання також 22 січня. У відомстві вважають, що інформацію про закупівлю поширюють "з ознаками умисних маніпуляцій" і вона вводить в оману.
Пізніше в Міноборони заявили, що сталася "звичайна технічна помилка", відомство наразі проводить внутрішні перевірки, виправляє неточності та готує додаткові угоди стосовно постачання. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний запевнив, що у Міноборони і ЗСУ – "нульова толерантність до корупції".
24 січня звільнили директора департаменту закупівель Міністерства оборони України Богдана Хмельницького, як і заступника міністра оборони В'ячеслава Шаповалова, якому підзвітний цей департамент.
Після скандалу народні депутати зареєстрували законопроєкт №8381 "щодо повернення певної прозорості в оборонні закупівлі".