Росія дуже хоче, щоб ситуація в Авдіївці переросла в широкомасштабні бойові дії – Корчілава G

Бачо Корчілава: Російські політики завжди були цинічними покидьками
Скріншот: espreso.tv

У всіх війнах, в яких бере участь Росія, будь-які загострення завжди пов'язані з намаганням Кремля виторгувати для себе вигідні умови на міжнародній арені. Ситуація в Авдіївці – не виняток, заявив виданню "ГОРДОН" колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні Бачо Корчілава.

Різке загострення бойових дій у районі Авдіївки Донецької області безпосередньо пов'язане з намаганням Кремля вискочити з пастки санкцій. Про це виданню "ГОРДОН" заявив колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні, бізнесмен і блогер Бачо Корчілава.

"Росія дуже хоче, щоб ситуація в Авдіївці переросла в широкомасштабні бойові дії, а після цього розіграти на свою користь нові політичні варіанти. У всіх конфліктах, в яких бере участь Росія, загострення завжди пов'язані з бажанням Кремля виторгувати собі вигідніші умови. Авдіївка – не виняток", – переконаний Корчілава.

Він підкреслив, що російські політики все частіше наполягають на "ефективному розведенні сторін конфлікту" на Донбасі. На думку колишнього прес-аташе, це спроба Кремля ввести на схід України своїх "миротворців".

"Росія – головний гарант, щоб Мінських угод дотримувалися з боку бойовиків. Проте Кремлю треба переграти весь Мінськ, до якого прив'язані санкції. В останні кілька днів депутати Держдуми неприховано говорять про необхідність "ефективного розведення сторін конфлікту на Донбасі". Що вони мають на увазі під цим формулюванням? Думаю, введення "миротворців", яких контролюватиме Кремль. Загострення в Авдіївці пов'язане з намаганням Москви вискочити з пастки санкцій. Російські політики завжди були цинічними покидьками", – заявив Корчілава.

Він зазначив, що останні заяви представника ОБСЄ в Україні Олександра Хуга про ситуацію в Авдіївці нагадують висновки колишнього спецпредставника ОБСЄ Хайді Тальявіні про грузино-російську війну 2008 року.

"Під час грузино-російської війни місія ОБСЄ на чолі з Тальявіні написала, що грузинська сторона застосувала "необґрунтовану надмірну силу". Росія тут же зіграла на цьому формулюванні. Що конкретно значить "необґрунтована надмірна сила", Тальявіні не змогла пояснити. Пізніше з'ясувалося, що це формулювання вона написала під тиском Росії", – підсумував Корчілава.

Ситуація в районі Авдіївки загострилася 29 січня, коли проросійські бойовики посилили обстріл промзони. У ніч на 31 січня околиці Авдіївки обстріляли з реактивних систем залпового вогню "Град".

Вранці 31 січня роботу Авдіївського коксохімзаводу вперше з 2014 року зупинили. Гендиректор підприємства зазначав, що якщо підприємство зупиниться, місто замерзне, оскільки іншого способу опалення житлового сектора не існує. Поки коксохім забезпечує мінімальне опалення Авдіївки.

З 30 січня в місті немає світла та води. У зв'язку з цим у місті оголосили надзвичайний стан.

1 лютого донецький губернатор Павло Жебрівський повідомив, що російська сторона в Спільному центрі з контролю та координації надала письмове підтвердження гарантій про встановлення режиму тиші у районі Авдіївки.

31 січня перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг заявив, що причиною ескалації конфлікту в районі Авдіївки стали провокаційні дії з обох сторін.