Росія хоче ввести на Донбас регулярні війська під виглядом "миротворців" – головнокомандувач ЗСУ
"На тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей російські кадрові військові та спецслужби готують теракти, жертвами яких мають стати мирні жителі. Ворог прагне використати це як привід для звинувачення України і введення регулярних підрозділів збройних сил РФ під виглядом "миротворців", – сказав він.
Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що, "дезінформуючи суспільство про затримання нібито українських ДРГ, противник розкриває власні плани, серед яких – мінування мостів та шляхів, якими окупаційна адміністрація вивозить мирних жителів на територію РФ, мінування автомобілів, житлових будинків та громадських об’єктів".
"Під особливою небезпекою перебувають автобуси та потяги з дітьми-сиротами та літніми людьми, яких вивозять за відомими та запланованими ними графіками й маршрутами. Вкотре наголошуємо, що Україна не планує жодних наступальних дій на Донбасі. За останні дні загострення з боку противника не було жодної жертви ні серед мирного населення, ні серед військових найманців", – пояснив Залужний.
За його словами, "противник використовує примусове вивезення мирного населення, передусім жінок та дітей, для реалізації своїх кривавих провокацій".
"Оприлюднюючи злочинні наміри агресора, ми намагаємося зламати ці сценарії. Адже наше головне завдання – зберегти життя співгромадян по обидва боки лінії зіткнення", – заявив Залужний.
Згідно з озвученими 19 лютого даними української розвідки, у Донецьк прибули найманці приватної російської компанії "Вагнер", які збираються разом із російськими спецслужбами влаштувати низку терактів, зокрема підривати житлові будинки.
Головне управління розвідки Міноборони України опублікувало список підприємств, розташованих в ОРДЛО, котрі Росія може використати для вчинення терактів, які, зокрема, можуть призвести "до технологічної катастрофи в регіоні, загибелі значної кількості місцевих жителів та створення приводу для нападу, так званого casus belli".
Контекст:
17 лютого на Донбасі різко загострилася ситуація. За інформацією штабу операції Об'єднаних сил, обстріляли 30 населених пунктів на підконтрольних Україні територіях, водночас під удар потрапили дитячий садочок і кілька шкіл, де в цей час перебували діти. Постраждали двоє військових і п'ятеро цивільних.
18-го і 19 лютого обстріли на Донбасі тривали.
На цьому тлі бойовики "ЛНР" і "ДНР" оголосили про евакуацію населення ОРЛО та ОРДО до Росії. Ватажок бойовиків "ЛНР" Леонід Пасічник, заяву якого опублікували ЗМІ бойовиків, зокрема, стверджує, що Збройні сили України сформували "велике ударне угруповання" і нібито планують "глибокий прорив" в ОРЛО.
Пізніше з'ясували, що глави терористичних угруповань записали свої термінові звернення про евакуацію жителів ОРДЛО, опубліковані 18 лютого, щонайменше за дві доби до цього.
Журналісти звернули увагу, що 2008 року за кілька днів до вторгнення до Грузії Росія евакуювала населення Південної Осетії так само, як це відбувається на Донбасі 2022 року.
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що жодних наказів в Україні щодо звільнення у силовий спосіб тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей немає. Данілов також повідомив про загрозу провокацій із боку РФ.
2014 року, одразу після окупації Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого.
Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, надані Україною.