ГУР Міноборони заявило про ймовірність вчинення окупантами терактів в ОРДЛО та опублікувало список потенційно небезпечних об'єктів

Через обстріли з боку окупантів ситуація на Донбасі 17 лютого різко загострилася
Фото: EPA
Російські окупанти розглядають можливість вчинення теракту на одному з підприємств на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, щоб звинуватити у цьому Збройні сили України. Про це заявила пресслужба Головного управління розвідки Міноборони України 19 лютого у Facebook.

"За інформацією ГУР МОУ, кремлівські керманичі продовжують завзятий пошук приводів для звинувачень нашої держави у протиправних діях на Донбасі задля обґрунтування ескалації збройної агресії. Враховуючи усі невдалі попередні спроби звинуватити Україну у порушенні домовленостей, нібито здійсненні терористичних актів та обстрілах об’єктів цивільної інфраструктури тощо, на теперішній час керівництвом Російської Федерації розглядається можливість організації терористичного акту на одному із підприємств так званих "ДНР" та "ЛНР", який має призвести до технологічної катастрофи в регіоні, загибелі значної кількості місцевих мешканців та створення приводу для нападу, так званого casus belli”, – повідомили у ГУР.

У розвідці опублікували список потенційно небезпечних об'єктів в ОРДЛО (згідно з аналітикою ГУР):

  • філія №4 ЗАТ "Зовнішторгсервіс" – "Єнакіївський коксохімпром" (Єнакієве);
  • філія №6 ЗАТ "Зовнішторгсервіс" – "Ясинівський коксохімічний завод" (Макіївка);
  • філія №7 ЗАТ "Зовнішторгсервіс" – "Макіївкокс" (Макіївка);
  • шахта "Юний комунар” (Бунге);
  • ДП "Донецький казенний завод хімічних виробів" (Донецьк);
  • ВАТ "Концерн "Стирол" (Горлівка);
  • хімічне казенне об'єднання імені В. Петровського (Петровське);
  • державне підприємство "Горлівський хімічний завод" (Горлівка);
  • ТОВ "ЕЛІС ВТБ-2";
  • ПАТ Торгово-виробнича фірма "Полюс";
  • фільтраційні станції.

"Також ГУР МОУ було отримано дані окупантів про потенційно небезпечні об'єкти, розміщені на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей", – ідеться у повідомленні.

Розвідка опублікувала назви об'єктів в окупованих Донецьку, Горлівці, Дебальцевому, Докучаєвську, Єнакієвому, Хрестівці, Макіївці, Харцизьку та Шахтарську.

Контекст:

17 лютого на Донбасі різко загострилася ситуація. За інформацією штабу операції Об'єднаних сил, обстріляли 30 населених пунктів на підконтрольних Україні територіях, водночас під удар потрапили дитячий садочок і кілька шкіл, де в цей час перебували діти. Постраждали двоє військових і п'ятеро цивільних.

18-го і 19 лютого обстріли на Донбасі тривали.

На цьому тлі бойовики "ЛНР" і "ДНР" оголосили про евакуацію населення ОРЛО та ОРДО до Росії. Ватажок бойовиків "ЛНР" Леонід Пасічник, заяву якого опублікували ЗМІ бойовиків, зокрема, стверджує, що Збройні сили України сформували "велике ударне угруповання" і нібито планують "глибокий прорив" в ОРЛО.

Пізніше з'ясували, що глави терористичних угруповань записали свої термінові звернення про евакуацію жителів ОРДЛО, опубліковані 18 лютого, щонайменше за дві доби до цього.

Журналісти звернули увагу, що 2008 року за кілька днів до вторгнення до Грузії Росія евакуювала населення Південної Осетії так само, як це відбувається на Донбасі 2022 року.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що жодних наказів в Україні щодо звільнення у силовий спосіб тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей немає. Данілов також повідомив про загрозу провокацій із боку РФ.

2014 року, одразу після окупації Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого.

Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, надані Україною.