Росія може повернути на озброєння старий радянський літак через війну в Україні – британська розвідка

М-55 росіяни використовували як дослідницьку платформу, але його можуть застосовувати і для розвідки, припускають у міноборони Великобританії
Фото: Vitaly V. Kuzmin / wikipedia.org

Росія розглядає можливість знову повернути у війська висотний розвідувальний літак радянських часів М-55 через дефіцит розвідувальних потужностей в окупаційної армії. Про це йдеться у звіті британської розвідки, який 19 листопада опублікувало в X міноборони Великобританії.

Зазначено, що літак М-55 росіяни використовували як дослідницьку платформу. Однак нещодавно, як зафіксувала британська розвідка, він здійснював польоти, несучи військову розвідувальну капсулу, розроблену для використання на російських винищувачах.

Британські військові вважають, що критичним недоліком російської стратегії військових закупівель є її нездатність створити адекватний потенціал розвідки, спостереження, виявлення цілей. Як зазначають аналітики, це має вирішальне значення для своєчасного й точного переслідування та ураження цілей повітряними, морськими і сухопутними силами.

"Є реалістична можливість того, що М-55 повернеться на передову службу, щоб посилити обмежені можливості Росії розвідки над Україною. Робота на великій висоті дає змогу датчикам працювати на значній відстані", – ідеться у зведенні міноборони Великобританії.

Британська розвідка припускає, що М-55 виконуватиме місії з відносно безпечного повітряного простору Росії.

Контекст:

Аналітики Defence Express зазначали, що під час нещодавніх польотів під крилом М-55 помітили спеціальний контейнер, імовірно, з апаратурою радіотехнічної розвідки. Уперше такий пристрій помітили на Су-34 під час маневрів армії РФ "Захід-2021".

У РФ виготовили кілька (до п'яти одиниць) літаків M-55 "Геофізика", які вперше піднялися в повітря 1988 року. Вони виконують дослідницькі функції, зокрема, їх використовували в дослідженні арктичної стратосфери у 1996–1997 роках та в Антарктиді у 1999 році. Зараз у РФ в експлуатації є один зразок цього літака. У 2017 році з'явилася інформація, що нібито М-55 "Геофізика" відправили на консервацію через "відсутність замовлень на наукові дослідження".

На сайті виробника літака, Смоленського авіаційного заводу (РФ), зазначено, що М-55 розвиває швидкість 740 км/год і може піднятися на максимальну висоту 21,55 км. На висоті 21 км він може бути до однієї години. Максимальна дальність польоту М-55 на висоті 17 км становить 5 тис. км, тривалість польоту на цій висоті – до 6,5 год.