Росія планує масштабний наступ на Україну за участю 175 тис. військових

За даними американської розвідки, зараз біля кордону України 70 тис. російських військових
Фото: depositphotos.com
Росія планує військовий наступ на кількох фронтах України вже на початку наступного року за участю до 175 тис. військовослужбовців. Про це повідомляє The Washington Post, посилаючись на документи американської розвідки та свої джерела.

Співрозмовник видання на умовах анонімності повідомив, що план Росії щодо наступу передбачає широке пересування 100 батальйонних тактичних груп чисельністю приблизно 175 тис. осіб, а також використання бронетехніки та артилерії.

У несекретному документі американської розвідки, отриманому The Washington Post, до якого входять супутникові фотографії, видно, що російські війська зосереджено у чотирьох місцях. Згідно з документом, наразі розгорнуто 50 бойових тактичних груп, а також до кордону прибули танки та артилерія.

За даними американської розвідки, зараз біля кордону України перебуває 70 тис. російських військових.

Видання стверджує, що Кремль скеровує війська до кордону з Україною, вимагаючи від Вашингтона гарантій, що Україна не вступить до НАТО і що Альянс утримуватиметься від певних військових дій на території України та навколо неї.

Контекст:

30 жовтня The Washington Post написала, що Росія відновила нарощування чисельності своїх військ біля кордону з Україною, і це викликає занепокоєння у високопосадовців у США та Євросоюзі. 1 листопада видання Politico опублікувало супутникові фото, зазначивши, що на них видно військову техніку, яку РФ нібито стягнула до кордонів України. У Кремлі не стали коментувати публікацію Politico.

6 листопада канал CNN повідомив, посилаючись на свої джерела, що директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс приїжджав до Москви через нарощування російських військ біля кордону України. 8 листопада Bloomberg із посиланням на дані військово-розвідувальної компанії Janes написало, що Росія перекидає танки до українського кордону.

18 листопада начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов говорив, що Росія веде масштабну спецоперацію проти України щодо дестабілізації ситуації як усередині країни, так і за її межами. Накопичення військ РФ біля кордону України "буде продовжуватися і вийде на пік приблизно в кінці січня", підкреслив він. 21 листопада Буданов повідомив, що поблизу кордону зосереджено майже 92 тис. російських військовослужбовців.

23 листопада прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що "Росія не збирається ні на кого нападати і не виношує жодних агресивних планів", і звинуватив Київ у підготовці до агресії "проти "ЛНР" і "ДНР". У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі.

The New York Times написала 25 листопада, що адміністрація президента США Джо Байдена зосереджена на дипломатичних каналах, щоб стримати та відмовити Путіна від вторгнення РФ в Україну. Це у підсумку може передбачати другу особисту зустріч між Байденом і Путіним.

США і НАТО протягом цього місяця неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордонах та прозорості намірів. На початку грудня держсекретар США Ентоні Блінкен попередив Росію, що за ескалацію агресії в Україні США введуть нові економічні санкції, "від яких досі утримувалися".

Путін 1 грудня заявив, що хоче мати від НАТО письмові гарантії, що Альянс не розширюватиметься на схід. За його словами, НАТО продовжує розширення, незважаючи на обіцянки не робити цього.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вкотре повторив, що Росія не має права вето на вступ України до Альянсу.