Росія тримає у Чорному морі напоготові до восьми "Калібрів" – ВМС ЗСУ

Росія може одночасно запустити з акваторії Чорного моря до восьми "Калібрів"
Фото: mil.ru (архів)
Росія станом на 5 травня тримає у Чорному морі на бойовому чергуванні п'ять кораблів, один із яких є носієм крилатих ракет "Калібр" із загальним залпом до восьми ракет. Про це повідомив пресцентр Військово-морських сил Збройних сил України.

В Азовському морі, за даними ВМС ЗСУ, є один корабель окупантів, який не несе "Калібрів".

У Середземному морі зосереджено п'ять російських кораблів, серед них один носій крилатих ракет "Калібр", загальний залп яких становить чотири ракети.

Навесні максимальну кількість "Калібрів" на бойовому чергуванні у Чорному морі фіксували 5 квітня – шість ракетоносіїв (до 40 ракет).

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, увечері 20 березня вибух у Джанкої знищив російські крилаті ракети "Калібр НК", які окупанти використовують для ударів по Україні, під час їх транспортування залізницею. Після цього 21 березня у Чорному морі не було на чергуванні жодного носія "Калібрів". Наступного разу жодного носія "Калібрів" у Чорному морі не було 6 квітня – через сильний шторм.

Контекст:

Росія з початку повномасштабного вторгнення, з лютого 2022 року, і до кінця лютого 2023 року завдала по Україні майже 5 тис. ракетних і 3,5 тис. авіаційних ударів, а також ще приблизно 1,1 тис. ударів з використанням БПЛА. Після цього були нові атаки.

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів 10 березня під час зустрічі з міністром оборони Норвегії Бйорном Арільдом Грамом, що з початку війни під час масованих атак РФ випустила по Україні 821 балістичну й крилату ракету. Відтоді були нові ракетні удари.

З вересня 2022 року, тобто після початку масованих російських атак на критичну інфраструктуру України, сили протиповітряної оборони України збили до 700 ракет окупантів і приблизно 650 дронів-камікадзе, розповів 15 березня речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Минулої осені й узимку окупанти атакували переважно енергетичну інфраструктуру України, намагаючись вивести її з ладу, їм цього не вдалося, і тепер вони змінюють тактику, заявили у Головному управлінні розвідки Міноборони України. "Росіяни зараз будуть дещо переорієнтувати напрямки нанесення ударів. Це можуть бути і військові об'єкти, і концентрація військ, і система логістики наших угруповань", – сказав представник ГУР Вадим Скібіцький.