Росія тримає угруповання військ біля кордонів України для проведення демонстративних дій – Генштаб ЗСУ

Українські військові наголошують, що готові до оборони в разі атаки з боку Білорусі
Фото: Оперативне командування "Північ" / Operational Command “North” / Facebook

Оперативна ситуація на волинському, поліському, сіверському і слобожанському напрямках протистояння України російській агресії залишається без суттєвих змін. Про це повідомив 14 березня у Facebook Генеральний штаб Збройних сил України.

"Противник продовжує інженерне обладнання місцевості у прикордонних районах Брянської й Курської областей. А на території Бєлгородської області ЗС РФ тримають угруповання військ для проведення демонстративних дій, щоб не допустити перекидання наших підрозділів на інші напрямки", – ідеться в повідомленні.

За даними Генштабу, протягом останньої доби окупанти обстрілювали українську територію в районі населених пунктів Архипівка, Михальчина Слобода, Колос і Єліне Чернігівської області, Українське, Зноб-Новгородське, Середина-Буда, Ромашкове, Бачівськ, Старикове, Волфине, Грабовське й Порозок Сумської області, а також Козача Лопань, Гранів, Глибоке, Красне, Бологівка, Красне Перше, Дворічна й Западне Харківської області.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року російські війська заходили в Україну зокрема з Білорусі. Білорусь фактично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдавання по Україні ракетних і авіаударів.

Олександр Лукашенко, який перебуває при владі в Білорусі із 1994 року, визнавав, що Білорусь бере участь у війні РФ проти України, але нібито "нікого не вбиває й нікуди не скеровує своїх військових".

У Раді нацбезпеки і оборони України вважають, що президент РФ Володимир Путін схиляє Лукашенка до прямої участі у воєнних діях.

16 лютого 2023 року Лукашенко заявив, що "готовий разом із росіянами воювати з території Білорусі лише в одному поки що випадку": якщо з України "хоч один солдат прийде на територію Білорусі". Водночас він наголосив, що білоруси не хочуть війни.

Російські окупанти не мають зараз ресурсів, щоб заново атакувати Україну з території Білорусі, вважає командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.

24 січня Лукашенко заявив, що Україна нібито пропонувала Білорусі укласти "пакт про ненапад", пізніше він повторив це. Президент України Володимир Зеленський 10 березня наголосив, що Україна "не збиралася й не збирається нападати на Білорусь", але з огляду на те, що в російських військ у цій державі "військовий шенген", усім українським військовим "поставлено завдання готуватися до будь-яких викликів".

Українські військові наголошують, що готові до оборони в разі атаки з боку Білорусі.