Подоляк: Росія має вкрай огидний вигляд в інформаційній війні. Усі бачать, хто варвар

Подоляк переконаний, що Росія зазнає поразки в інформаційній війні
Фото: president.gov.ua

Влада Росії вклала мільярди в агресивну пропаганду, але вона не спрацювала, зокрема – через архаїчність обраних Кремлем методів, заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк у Twitter 5 вересня.

"Росія має вкрай огидний вигляд в інформаційній війні. Кремль вкладав мільярди в агресивну пропаганду, але фейки так і не спрацювали", – написав Подоляк.

На думку радника глави ОП, російське вторгнення в Україну – це практично "війна в прямому ефірі", тому "всі бачать, хто варвар".

"У Росії є архаїчні ботоферми і армія тролів. З нами – NAFO та Reddit. Правда завжди перемагає", – резюмує Подоляк.

NAFO – спільнота, яка спонтанно виникла в англомовному сегменті Twitter після початку війни в Україні. Назва – алюзія на Північноатлантичний альянс (NATO), вона розшифровується як North Atlantic Fella Organization – Північноатлантичний союз чуваків.

Учасники спільноти висміюють та викривають дезінформацію Росії про війну в Україні, тролять російських дипломатів і пропагандистів, а також збирають пожертвування на допомогу українцям. Активістам спільноти висловлювали подяку Міністерство оборони України і особисто очільник Міноборони Олексій Резніков.

Reddit – сайт, що поєднує в собі елементи соцмережі та форуму, користувачі Reddit також налаштовані переважно проукраїнськи.

Контекст:

Джеремі Флемінг, директор Центру урядового зв'язку Великобританії GCHQ (Government Communications Headquarters) – спецслужби, відповідальної за ведення радіоелектронної розвідки і захист урядової та військової інформації – в інтерв'ю The Economist 18 серпня заявив, що президент Росії Володимир Путін програє інформаційну війну в Україні і на Заході.

За пів року з моменту повномасштабного вторгнення Росія не змогла досягти успіхів в інформаційній війні проти України і домінування в кіберпросторі, зазначив він. Російські операції виявилися "незграбними", а фейки легко спростовували оприлюдненими розвідданими, вважає експерт.

Флемінг підкреслив, що обидві країни, які воюють, усвідомлюють, наскільки залучені в боротьбу за вплив і думки "далеко за межами поля бою", і обидві використовували кіберможливості для досягнення своїх цілей.