Росія знищує українську енергетику не лише ракетами, а й дедалі більшою кількістю хакерських атак – Microsoft

За інформацією СБУ, приблизно 90% усіх кібератак на українські державні ресурси влаштовують спецслужби РФ
Фото: mil.in.ua
Протягом двох останніх місяців значно зросла кількість російських кібератак проти України та її союзників. Про це заявив голова центру аналізу цифрових загроз Microsoft Клінт Воттс у блозі, опублікованому на сайті компанії станом на 3 грудня.

За його словами, так РФ намагається "доповнити" руйнівний ефект ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі України.

Окрім того, водночас із майже двома місяцями атак по цивільних об'єктах "були додаткові кібератаки на українські та закордонні ланцюжки постачання й операції впливу за допомогою цифрового простору", написав Воттс.

Він додав, що загалом ці зусилля спрямовані на те, щоб знизити політичну підтримку України з боку США, Євросоюзу й НАТО, а також "підірвати впевненість і рішучість українських громадян".

Досі російські зусилля викликати гнів серед населення (наприклад, щодо високих цін на енергоносії та інфляції в Європі) мали обмежений ефект, але вони "віщують те, що може стати тактикою розширення майбутньої зими", вважає один із керівників Microsoft.

Він підкреслив, що російські хакери й технологи намагаються просувати певні наративи в інтернеті через державні ЗМІ та облікові записи в соціальних мережах, "включно із зусиллями щодо підриву виборних посадових осіб і демократичних інститутів".

Контекст:

Кіберагресія в бік України триває із 2014 року, із кожним роком кількість атак зростала. Початком кібервійни у професійній спільноті вважають січень 2022 року, а саме атаки 13–14 січня, повідомляв начальник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

За інформацією СБУ, приблизно 90% усіх кібератак на українські державні ресурси влаштовують спецслужби РФ. Невеликий відсоток кібератак завдають білоруські спецслужби, які сприяють РФ.

У жовтні, коли Росія активізувала ракетні обстріли й атаки дронів-камікадзе на енергетичну інфраструктуру України, українські енергетичні об'єкти опинилися також під постійними кібератаками, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами Вітюка, із 24 лютого 2022 року Україна "розпочала кіберконтрнаступ". Українська IT-армія регулярно здійснює атаки на ресурси країни-агресора РФ. 1 серпня Мінцифри повідомляло, що українська ІТ-армія від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну атакувала понад 6 тис. російських онлайн-ресурсів.