Росія знижує активність під Бахмутом, але активізувалася в районі Авдіївки – Інститут вивчення війни

ISW: І ЗСУ, і армія РФ і далі приділяють пріоритетну увагу операціям навколо Бахмута
Фото: ЕРА
Темп наступу армії Росії довкола Бахмута Донецької області сповільнюється. Про це в оперативному аналізі 22 березня пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

За його даними, російські окупанти провели кілька спроб наступу на півдні Бахмута, а українські війська 21-го і 22 березня – контратаки на південно-західній і північно-західній околицях міста. Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що наступальний потенціал російських військ у районі Бахмута знижується.

Водночас офіційний представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі 21 березня заявив, що і ЗСУ, і армія РФ і далі "приділяють пріоритетну увагу операціям навколо Бахмута" і що російські сили можуть активізуватися на різних напрямках.

"Російські війська зараз нарощують темпи своїх наступальних операцій в районі Авдіївки [Донецька область] з метою оточення населеного пункту, і не можна відкидати, що вони роблять це, жертвуючи своїми операціями в районі Бахмута і загрузлим наступом у районі Вугледара", – ідеться в повідомленні.

В ISW підкреслили, що 19 березня речник сил оборони України Олексій Дмитрашківський заявив, що окупанти посилили обстріли в районі Авдіївки.

"Схоже, що РФ стягує більше бойових сил до району Авдіївки, що може дати їм можливість збільшити темпи просування, хоча 22 березня не було підтверджено жодних російських наступальних дій у цьому районі", – зазначають у звіті.

Експерти інституту й далі вважають, що просування армії загарбників може змусити ЗСУ відступити з Бахмута та/або Авдіївки, проте поки це не найімовірніша перспектива.

"Російські війська можуть розпочати або активізувати наступальні операції на нових напрямках, але ці операції, найімовірніше, не принесуть відчутних результатів", – доходять висновку в ISW.

Контекст:

Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року і тривають уже вісім місяців. У Генштабі ЗСУ зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і ПВК "Вагнер", більшість артилерії окупанти зосередили саме на цьому напрямку.

6 березня на засіданні ставки верховного головнокомандувача керівництво армії було за продовження оборонної операції в Бахмуті. 15 березня на ще одному засіданні ставки, за словами Зеленського, думка учасників була, як і раніше, одностайною: посилювати оборону Бахмута і знищувати окупантів максимально.

Бахмут може впасти "протягом найближчих кількох днів", припускав 8 березня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Речник східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий у відповідь припустив, що в Альянсі, імовірно, не враховують, що українці за рік масштабної війни напрацювали велику стійкість і міць тактичних рішень.

За даними британської розвідки станом на 20 березня, російські окупанти протягом останніх трьох тижнів поступово просуваються навколо Авдіївки.

Про те, що їм "критично необхідно" оточити Авдіївку, щоб продовжити штурм Вугледара Донецької області, який забуксував, пояснив 19 березня Дмитрашківський, за його словами, Авдіївка може стати другим Бахмутом.