У росіян немає сил для розширення військового наступу – ISW

Російські війська не в змозі забезпечити швидке просування, кажуть експерти
Фото: EPA
Російські військові не змогли у стислі строки підготувати мобілізованих для ефективних наступальних операцій. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) в оперативному аналізі за 11 лютого.

Українські військові чиновники і російські провоєнні блогери негативно відгукуються про здатність Росії розпочати широкомасштабний наступ у Донецькій області за нинішніх обставин.

Представник Головного управління військової розвідки України Андрій Черняк заявив, що в Росії немає ресурсів, необхідних для початку широкомасштабної наступальної операції 24 лютого, присвяченої річниці російського вторгнення. Черняк зазначив, що росіяни готуються посилити свої атаки на сході України протягом найближчих кількох тижнів і наразі шукають слабкі місця в українській обороні. На лінії Сватове – Кремінна дії росіян активізувалися, але наступ ще не досяг свого повного темпу, повідомив офіційний представник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий.

Тактичні невдачі російських військ під Вугледаром у Донецькій області, імовірно, ще більше послабили віру російської ультранаціоналістичної спільноти в те, що російські війська здатні розпочати вирішальну наступальну операцію, ідеться в аналізі.

Невідповідність між обмеженим, але значним просуванням російських військ у районі Бахмута і відсутністю значних просувань в інших частинах України може підтвердити спостереження військових блогерів і українців про те, що російські війська не в змозі забезпечити швидке просування за допомогою традиційної механізованої маневреної війни, зазначають аналітики ISW.

В аналізі йдеться про те, що російське військове командування розгортає свої найелітніші підрозділи в районі Бахмута невеликими групами, використовуючи тактику проникнення в місто. Ця тактика, схоже, призводить до тактичного просування російських військ у районі Бахмута, що може призвести до оперативних переваг, якщо українські війська вирішать відступити з Бахмута, кажуть експерти.

Російські наступальні операції в інших районах Донецької області й уздовж лінії Сватове – Кремінна поки що призвели до незначного просування, яке не має оперативного значення. Усі російські формування, які наразі фіксували, стали небоєздатними на попередніх етапах війни і, найімовірніше, їх відновили завдяки мобілізованому особовому складу, ідеться в аналізі.

Експерти припускають, що російські військові не змогли підготувати мобілізований особовий склад до проведення ефективних механізованих наступальних операцій за короткий проміжок часу з моменту їхнього призову. Брак відповідних транспортних засобів, боєприпасів та інших матеріальних засобів, імовірно, є причиною неефективності російської тактики механізованих маневрів на сьогодні.

На думку аналітиків, російські військові навряд чи зможуть розширити свій наступ із району Бахмута на ширшу територію воєнних дій, оскільки тактика, яку вони застосовують у Бахмуті, більше годиться для щільного міського середовища, а також тому, що російським військам бракує елітних формувань, необхідних для проведення масштабнішого наступу на сході України в такий самий спосіб.

Контекст:

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов говорив 27 січня 2023 року, що РФ готується розпочати новий наступ у період до 24 лютого – щоб до річниці початку повномасштабного вторгнення досягти якихось результатів, про які можна буде заявити російському суспільству.

1 лютого 2023 року представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Черняк повідомив, що, за даними розвідки, президент РФ Володимир Путін наказав своїм військам захопити всю територію Донецької й Луганської областей України до березня 2023 року. Російські окупанти не мають достатніх ресурсів, щоб розгорнути широкомасштабний наступ до річниці повномасштабного вторгнення в Україну, додав він 10 лютого.

Американський Інститут вивчення війни 8 лютого написав, що російське військове командування, імовірно, поспішає розпочати широкомасштабну наступальну операцію з метою захоплення Донецької області в нереалістичні строки й не маючи достатньої для цього завдання бойової сили.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк 9 лютого в ефірі національного телемарафону заявив, що нова хвиля наступу Росії вже почалася.