"Росії після цього не буде". Подоляк оцінив імовірність ядерного удару РФ по Україні
В Офісі президента запевнили, що на сьогодні не бачать серйозної загрози завдання ядерного удару по Україні з боку РФ. Про це заявив 8 липня в інтерв'ю "24 каналу" радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.
На його думку, застосування ядерної зброї стане для РФ "кінцем історії".
"Росії після цього не буде: ні в історії, ані у фізичному сенсі. У будь-якому значенні її просто не стане", – заявив Подоляк.
Водночас радник глави ОП зазначив, що Путін – це "дивна людина", тому від нього можна очікувати будь-чого.
"Він же сказав, що "навіщо нам світ, якщо там не буде Росії". Вони прямують у "російський рай", це ж насправді пекло. Але російська пропаганда намагається всіх переконати, що це рай", – нагадав Подоляк про наративи російської пропаганди.
Але навіть за всієї ірраціональності сучасної російської політики розмови про ядерний удар треба сприймати як пропагандистський елемент і не більше, переконаний Подоляк.
Контекст:
Наприкінці лютого, невдовзі після відкритого вторгнення Росії в Україну, Путін наказав перевести сили стримування армії РФ, до яких входить ядерна зброя, в особливий режим бойового чергування. Він пояснив своє рішення "агресивними висловлюваннями" з боку найвищих посадовців країн НАТО на адресу Росії.
США засудили рішення Путіна. У Білому домі заявили, що президент РФ "створює вигадані загрози, щоб виправдати подальшу агресію". Президент США Джо Байден назвав безвідповідальними заяви представників РФ щодо можливості застосування ядерної зброї.
Заступник глави Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія може застосувати ядерну зброю в чотирьох випадках, серед них – акт агресії проти РФ або її союзників, унаслідок якого під загрозою опинилося б існування країни.
Спікер Путіна Дмитро Пєсков заявив, що будь-який результат війни проти України – не привід для застосування ядерної зброї РФ.
Президент України Володимир Зеленський не впевнений, що російські окупанти відмовилися від ідеї застосування ядерної зброї. На його думку, мають бути превентивні санкції у зв'язку із загрозою застосування такої зброї.
Стокгольмський інститут дослідження проблем миру заявив, що ризик застосування ядерної зброї сягнув піку із часів холодної війни.