Російські окупанти розкрадають продукцію агропідприємств та проводять фільтрацію місцевих жителів на зайнятих територіях – Генштаб

За даними Мінагрополітики, окупанти вже вкрали на тимчасово захоплених територіях кількасот тисяч тонн зернових
Фото: depositphotos.com
Російські окупанти крадуть продукцію аграрних підприємств на тимчасово зайнятих ними територіях, звинувачуючи Україну у створенні гуманітарної катастрофи в цих районах. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ у вечірньому зведенні 5 травня.

"На тимчасово захоплених територіях окупанти продовжують розкрадати продукцію аграрних підприємств. Тривають звинувачення російською стороною уряду України у створенні гуманітарної катастрофи на підконтрольній окупантам території", – ідеться в повідомленні.

У ньому наголошують, що загарбники також імітують гуманітарну діяльність із "показовим роздаванням продуктових наборів та медикаментів місцевим мешканцям".

"На тимчасово захоплених територіях тривають адміністративно-поліцейські заходи. Окупанти продовжують проведення фільтраційних заходів по відношенню до місцевих мешканців", – зазначили в Генштабі.

У зведенні наголошують, що окупанти також перешкоджають евакуації мирних жителів на територію, підконтрольну українській владі.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

6 квітня мер Мелітополя Іван Федоров повідомив, що окупанти вкрали з Мелітополя сільгосптехніки на €1,5 млн та вивезли до Криму й Чечні.

21 квітня Всеукраїнська аграрна рада повідомила, що російські окупанти забирають у власність агропідприємства, змушують проводити посівну на користь Росії, вивозять продукцію зі складів, силою змушують працювати співробітників. Тим, хто не погоджується, погрожують фізичною розправою.

Українська омбудсменка Людмила Денісова заявила 2 травня, що РФ своїми діями хоче викликати голод в Україні.

За даними Міністерства агрополітики станом на 3 травня, окупанти вкрали на тимчасово окупованих територіях кількасот тисяч тонн зернових. "Із Запорізької області, Херсонської, Донецької та Луганської – із кожної близько 70–100 тис. вивезено. Якщо так буде продовжуватися, може з'явитися загроза голоду", сказав заступник міністра аграрної політики України Тарас Висоцький.