Російські війська пошкодили 324 лікарні, частина з них не підлягає відновленню – заступник міністра охорони здоров'я України
За словами заступника міністра, перелік зруйнованих медустанов щодня поповнюється новими та новими лікарнями.
Але на територіях, які вже звільнили від окупантів, розпочинають роботи з відновлення закладів охорони здоров'я.
"Наразі МОЗ працює над комплексним планом, де будуватимуться лікарні, в якому вигляді вони будуть відновлені та які послуги надаватимуть. Поки триватиме відбудова медзакладів, у деяких населених пунктах можуть бути розміщені мобільні шпиталі. У лікарнях, які мають незначні пошкодження, будуть проведені косметичні ремонти як проміжний етап", – сказав посадовець.
Окрім того, Яременко повідомив, що до закладів охорони здоров'я на звільнених територіях привозять гуманітарну допомогу, зокрема ліки, витратні матеріали та обладнання.
За даними МОЗ, від початку повномасштабної війни в Україну надійшло понад 3234 тонни медичної гуманітарної допомоги на загальну суму понад 3,214 млрд грн.
За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, усі нові лікарні, які будуватимуть в Україні замість зруйнованих окупантами, мають обладнати підземними паркінгами, в які прокладуть необхідні для реанімації системи газопостачання, повідомляє пресслужба МОЗ. За потреби такі паркінги матимуть змогу стати бомбосховищами з необхідними функціями для повноцінної роботи лікарні.
Контекст:
Прямі втрати України через вторгнення російських окупантів станом на 3 квітня становлять $565 млрд, говорив заступник міністра економіки України Ігор Дядюра.
Окрім цього, за розрахунками Мінекономіки, цього року втрати ВВП України становитимуть щонайменше $112 млрд, до 2030 року – орієнтовно $1,2 трлн.
Відновлювати Україну влада має намір насамперед за рахунок арештованих активів РФ, заявляв прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.