Російські війська скинули надпотужну бомбу на театр у Маріуполі, там була приблизно 1 тис. людей – міськрада

Це все, що залишилося від театру після бомбардування. За даними місцевої влади, у бомбосховищі була приблизно 1 тис. людей
Фото: Петро Андрющенко / Facebook
16 березня російські окупаційні війська скинули на Маріупольський драматичний театр надпотужну бомбу. Про це написав нардеп від "Батьківщини" Сергій Тарута та повідомила, посилаючись на дані очевидців, пресслужба полку "Азов", який захищає місто.

За інформацією пресслужби "Азову", у драмтеатрі від обстрілів ховалося приблизно 1 тис. мирних жителів Маріуполя.

"Драмтеатр, культурний центр міста, було визначено місцем збору біженців, які втратили житло та засоби для існування. Окупанти не могли цього не знати, адже це було офіційно визначене місце", – наголошують автори повідомлення.

Кількість загиблих та поранених невідома.

Наразі тривають жорстокі бої, пише Тарута. Він наголошує: до завалів ніхто не може дістатися.

"Ми не знаємо, чи є вцілілі. І найстрашніше – не можемо їх із-під завалів дістати. Багато маріупольців ховались у театрі з маленькими дітьми! Бомбосховище також засипано, там також люди, дітки!" – написав він.

Пізніше інформацію про бомбування театру підтвердила пресслужба міськради Маріуполя.

У міськраді повідомили, що від удару зруйновано центральну частину будівлі, уламками завалено вхід у бомбосховище.

"Неможливо підібрати слова, якими можна було б описати рівень жорстокості та цинізму, із яким російські окупанти знищують мирне населення українського міста біля моря. У прицілі ворога залишаються жінки, діти, люди похилого віку. Це абсолютно беззбройні мирні люди. Очевидно, що єдиною метою російської армії є геноцид українського народу. Скільки б не минуло часу, ми ніколи не пробачимо жодної жертви, жодної краплі крові, пролитої через цю божевільну війну. Ми ніколи не пробачимо та ніколи не забудемо", – наголосили в міськраді.

Як пише у Facebook радник мера Маріуполя Петро Андрющенко, наслідки удару свідчать, що на театр скинули 1000-кілограмову авіабомбу. Це сховище, за його словами, був найбільшим у місті.

"Вірогідність дістатися для розбору завалів низька через постійні обстріли та бомбардування міста. Це не злочин. Це не геноцид. Просто світ ще не вигадав слова, що здатне описати злочини Росії", – наголосив він.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за місто точаться з початку російського вторгнення. Мер Маріуполя Вадим Бойченко говорив, що російські війська не змогли взяти штурмом Маріуполь та почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських гармат та реактивних систем залпового вогню житлові квартали.

Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла та зв'язку. У місті є проблеми з медикаментами та харчовими продуктами.

За офіційними даними, за час російської агресії в Маріуполі загинуло 2357 жителів. Але радник мера Петро Андрющенко вважає, що це не остаточні дані, оскільки через постійні обстріли поки що неможливо зайнятися пошуком тіл загиблих. Він припускає, що в місті вже могло померти приблизно 20 тис. людей.

Андрющенко також розповів, що орієнтовно 80% житлового фонду Маріуполя є непридатними для проживання.

За оцінками влади, у місті залишається приблизно 350 тис. осіб.

Влада Маріуполя вважає, що окупанти хочуть захопити місто, щоб "пробити коридор" із Ростовської області Росії в окупований Крим.

Приблизно три тижні – до 14 березня – евакуації з міста не проводили через постійні обстріли з боку російських окупаційних військ. Цього тижня з Маріуполя вдалося виїхати кільком тисячам жителів особистими автомобілями. 16 березня російські окупанти обстріляли з "Градів" колону цивільних, які евакуювалися з міста.