Російській армії бракує сил і засобів для захоплення Бахмута – Інститут вивчення війни

Інтенсивні бої в районі Бахмута розпочалися в липні 2022 року
Фото: EPA
Російським військовим бракує механізованих сил для тактичного захоплення Бахмута Донецької області. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) за 7 березня.

Експерти вважають, що російські війська можуть досягти обмежених тактичних успіхів за допомогою лобових атак піхотою. Водночас РФ недостатньо сил для штурму українських позицій на захід від Бахмута. Тому оточення малоймовірне, вважають експерти.

"Російські війська дедалі більше покладаються на "штурмові загони", оптимізовані для лобових атак на укріплені райони, а не для маневрової війни", зазначено у звіті.

За словами експертів, ці штурмові загони підтримують артилерія і танки, які не виїжджають із тилу. Командування російських сил також використовуватиме такі загони в операціях за межами міських районів. Така тактика дуже обмежує здатність російських сил наступати, додали в інституті.

Раніше аналітики інституту зазначали, що в разі захоплення Бахмута російським військам доведеться обирати між двома різними напрямками наступу. Російські сили можуть спробувати просунутися в бік Костянтинівки, на захід від Бахмута, або в бік Слов'янська – Краматорська, на північний захід від Бахмута.

"Ці два потенційні напрямки наступу не підтримують один одного, і російським силам, які деградували, імовірно, доведеться віддавати пріоритет переслідуванню тільки одного, щоб мати хоч якісь шанси на успіх", ідеться у звіті.

Контекст:

Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року і точаться вже сім місяців, повідомляли в Генштабі ЗСУ 23 лютого 2023 року. Там зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшість артилерії окупантів зосереджено саме на цьому напрямку.

Якщо Росія захопить Бахмут, під загрозою будуть головні міста сходу України, заявив 7 березня президент України Володимир Зеленський. За його словами, російські війська в разі взяття Бахмута отримають "відкриту дорогу" до Краматорська і Слов'янська. Президент України вважає, що взяття Бахмута під контроль необхідне Росії як "маленька перемога", яка допоможе мобілізувати російське суспільство навколо ідеї про нібито "потужну армію" РФ.

Під час спроби захопити Бахмут Росія зазнала від 20 тис. до 30 тис. втрат – убитими й пораненими, написало 7 березня The Guardian, посилаючись на західних чиновників. Якщо ці цифри підтвердять, то це означатиме, що Росія тільки в Бахмуті зазнала більше втрат, ніж США упродовж 20 років операцій в Афганістані, де загинуло і було поранено трохи менше ніж 21 тис. осіб.